Přehled tisku: volby, stáčení tachometrů, poker, nadstandard ve zdravotnictví, Svatomartinské víno

V českých denících se v pátek například dočtete, že stát ignoruje nabídku belgické firmy na řešení stáčení tachometrů. Píše to deník E15. Podle MF Dnes si Češi připlatí za různý nadstandard ve zdravotnictví sedm miliard korun ročně. Více v přehledu tisku, který sestavil Radiožurnál.

Tento článek je více než rok starý.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

V Česku se ročně prodají stovky tisíc aut se stočenými tachometry. V Belgii se s tímto problémem již vypořádali (ilustrační foto)

V Česku se ročně prodají stovky tisíc aut se stočenými tachometry. V Belgii se s tímto problémem již vypořádali (ilustrační foto) | Foto: Fotobanka Pixabay

Všechny české deníky se věnují volbám do Poslanecké sněmovny, které začínají v pátek ve 14 hodin. Nabízejí statistiky nebo scénáře vývoje po volbách. Některé noviny si všímají i kampaní jednotlivých stran a hnutí.

V zahraničí už volí první Češi. Žena v Nigeru poletí k urně tisíce kilometrů

Číst článek

Například Hospodářské noviny píšou o tom, že volby změní i složení jednotlivých stran. Nabízí několik možností, kteří lídři by museli svoje posty po neúspěchu u voleb opustit. Deník Právo se zaměřil na to, jak strany a hnutí bojují o voliče na sociálních sítích.

MF Dnes oslovila lídry stran, aby voličům vzkázali posledních 12 slov před volbami. Lidové noviny hodnotí večerní duel v televizi Nova a superdebatu lídrů stran v České televizi. Právě fotografii z dvouhodinové superdebaty některé z deníků použily pro svou titulní stranu.

E15

Stát ignoruje nabídku na řešení stáčení tachometrů. Ministerstvo dopravy má podle zjištění deníku E15 na stole návrh belgické státní neziskové organizace Car pass, nikdo jí ale na nabídku neodpovídá. Systém Car passu přitom dokázal v Belgii snížit počet stočených tachometrů na desetinu procenta.

Česko je rájem aut se stočenými tachometry, ročně se jich tu prodají statisíce

Číst článek

MF Dnes

Češi vydají za nejrůznější nadstandard ve zdravotnictví sedm miliard korun ročně. Deník MF Dnes zjistil, že nejčastěji si připlácejí ženy na gynekologii nebo pacienti, kteří chtějí lépe vidět. Desítky tisíc často neváhají utratit ani nastávající maminky.

Hospodářské noviny

Do Rozvadova přijíždějí největší hvězdy světového pokeru. Píšou o tom páteční Hospodářské noviny. Až do 10. listopadu hostí místní kasino sérii WSOPE, která slibuje mezi hráče rozdělit celkový bank ve výši 20 milionů eur, v přepočtu přes půl miliardy korun.

Regionální Deník

Lázeňské město Klimkovice bojuje s kamiony. Situace se může podle regionálního Deníku ještě zhoršit kvůli prodloužení Rudné ulice, nového hlavního tahu z Ostravy do Opavy. Zastupitelé Klimkovic původně chtěli podat připomínku EIA kvůli vlivu na životní prostředí. Nakonec se rozhodli pro vstřícné gesto vůči Ostravě a připomínku nepodali.

Pošta doručuje voličský průkaz už devět dní. Pokud se ztratil, nemůže jít volička hlasovat

Číst článek

Právo

Letošní Svatomartinské víno už je v lahvích. Podle deníku Právo bude dobré. Počasí na přelomu září a října pomohlo podle vinařů zlepšit jeho kvalitu, protože dostatečně pršelo i svítilo slunce.

Lidové noviny

České sklo se vrací na výsluní. Píše o tom magazín Lidových novin. Po letech úpadku vznikají nové sklárny a obor si oblíbili i mladí skláři. Staleté tradice pak vylepšují nápady designérů.

Jana Klementová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme