Přehled tisku: čištění skladu ve Vrběticích, odměny manažerů ve státních firmách i firemní Airbnb

V českém tisku se v pátek dočtete, že okolí muničního skladu ve Vrběticích na Zlínsku by mělo být čisté až za sedm let. Likvidace munice vyjde podle odhadů ministerstva vnitra na 100 milionů korun. Píše to deník Právo. Vysoce odměňovaných manažerů ve státních firmách je podle Mf Dnes o třetinu víc než loni. Nejde o růst platů, ale o zpřísnění pravidel pro přiznávání odměn. Více si přečtěte v přehledu tisku, který sestavil Radiožurnál.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Zničený muniční sklad ve Vrběticích na Zlínsku | Zdroj: Profimedia

E15

Platforma sdíleného ubytování Airbnb slouží čím dál častěji firmám než jednotlivcům. Deník E15 píše, že krátkodobý pronájem vlastních pokojů se lidem přestává vyplácet. Podle vládní analýzy proto až za osmdesáti procenty nabídek stojí firmy a podnikatelé. Ti často vlastní i desítky nemovitostí najednou.

Novelu o poplatku za ubytování poslanci schválili. Měla by se vztahovat i na služby jako Airbnb

Číst článek

Mf Dnes

Vysoce odměňovaných manažerů ve státních firmách je o třetinu víc než loni. Podle Mf Dnes za to nemůže růst platů, ale loňské zpřísnění pravidel pro přiznávání výše odměn. Nejlépe manažery podle pravidelné zprávy ministerstva financí platí ČEZ, OKD, České dráhy nebo Lesy České republiky.

Hospodářské noviny

Celosvětová poptávka po bankovkách a mincích navzdory rozvoji elektronických platebních technologií roste, všímají si toho Hospodářské noviny. I v Česku jsou hotové peníze stále nejpopulárnější metodou placení. Podle centrální banky jich bylo na začátku letošního roku v oběhu rekordních 616 miliard korun.

Lidové noviny

Ochranáři chtějí zlepšit soužití vlka s člověkem, informují o tom Lidové noviny. Agentura ochrany přírody a krajiny připravuje speciální program péče o tuto vzácnou šelmu, která škodí lidem. Díky programu by pastevci měli snadněji žádat o dotace na zabezpečení stád. Změnit by se měly i náhrady za usmrcená zvířata.

Pět let po výbuchu v munice ve Vrběticích pyrotechnici areál stále čistí. Hotovo by mělo být příští léto

Číst článek

Regionální Deník

Na nadcházející Dušičky se připravují policisté, strážníci i správci hřbitovů. Tématu se věnuje regionální Deník. Památka zesnulých letos připadá na sobotu, řada pozůstalých ale na hřbitovy míří už v pátek. Policii při Dušičkách většinou víc zaměstnává doprava, ale i zloději.

Právo

Okolí muničního skladu ve Vrběticích na Zlínsku by mělo být čisté až za sedm let. Deník Právo zjistil, že likvidace munice vyjde podle odhadů ministerstva vnitra na 100 milionů korun. Podle zlínského hejtmana Jiřího Čunka z KDU-ČSL stát musí zajistit vyčištění pozemků i mimo areál vybuchlých skladů. Vnitro ale chce, aby asanaci těchto pozemků řešil kraj.

Vendula Vrbová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme