Přehled tisku: výběr daní, zisky rychlých občerstvení i nedostatek učitelů

Ve čtvrtečním tisku se dočtete, že Česko přitvrzuje ve výběru daní a zdůvodňuje to i Evropskou unií. Ta ale potvrdila, že regulace tak přísná není. Píšou to Hospodářské noviny. Rychlým občerstvením se podle E15 daří. McDonald´s například dosáhl historického zisku. Více si přečtěte v přehledu tisku, který sestavil Radiožurnál.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Pod záminkou EU Česko přitvrzuje ve výběru daní, íší Hospodářské noviny. (ilustrační foto) | Foto: Eva Odstrčilová | Zdroj: Český rozhlas Plus

Mf Dnes

Ženy si budou moct udělat test na rakovinu děložního čípku i doma. Podle Mf Dnes ho do schránky dostanou ženy nad 50 let, které nebyly přes tři roky na preventivní prohlídce. K vyhodnocení ho pak pošlou do specializované laboratoře.

Proti HPV, které mimo jiné způsobují rakovinu děložního čípku, je očkováno jen 65 procent třináctiletých dívek

Číst článek

E15

Řetězec rychlého občerstvení McDonald´s v Česku loni dosáhl historického zisku 226 milionů korun. Jak píše deník E15, je to skoro o 60 milionů víc než v roce 2016. Dobře se daří i dalším fastfoodům. Společnost AmRest, která provozuje třeba KFC nebo Burger King, loni v tuzemsku utržily celkem 3,5 miliardy korun.

Hospodářské noviny

Pod záminkou EU Česko přitvrzuje ve výběru daní. To je titulek Hospodářských novin. V posledních letech stát zavedl celou řadu nových opatření. Naposledy letos na jaře začal vybírat daň z přidané hodnoty od přepravců, kteří vyvážejí zboží mimo Evropskou unii. A to i v případech, kde mezi výrobcem zboží a samotným přepravcem figuruje prostředník. Soudní dvůr Evropské unie potvrdil, že regulace tak přísná není a tuzemské úřady si vyložily interpretaci po svém.

Situace ve školách je kritická, bude se zhoršovat. Zvedněte platy od září, vyzvali vládu ředitelé

Číst článek

Regionální Deník

Železniční motorový vůz Slovenská Strela odjede v pátek na dvouletou rekonstrukci. Píše to regionální Deník. Vlakovou soupravu, která je neodmyslitelně spojená s Kopřivnicí, bude renovovat Českomoravská železniční opravna v Hranicích na Moravě.

Právo

Přibývá Čechů, kteří věří v boha a tedy i peklo. Jak píše čtvrteční Právo, vyplývá to z výzkumu sociologa Ladislava Rabušice z brněnské Masarykovy univerzity. Za posledních pět let se počet věřících zvýšil z 35 procent na 40.

Lidové noviny

Ředitelé škol na poslední chvíli shánějí učitele. Tématu se věnují Lidové noviny. Při hledání nezabírají inzeráty ani sociální sítě. Ty přitom podle škol nebyly doteď nikdy potřeba. Podle deníku tak musejí sahat po nekvalifikovaných učitelích nebo po těch, co jsou už v důchodu.

Monika Vosáhlová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme