Výběr z médií: silvestrovský stres pro psy, přijímací zkoušky na vysoké školy a utržené srdce zvonu

V pátečních novinách se dočtete, že silvestrovské ohňostroje stresují hlavně psy, píše Právo. Na české vysoké školy se v příštím roce dostanou podle Mf Dnes téměř všichni uchazeči. A zvonu v Roudnici nad Labem se přetrhlo srdce, informuje Deník. Více se dozvíte ve výběru z médií, který sestavil Radiožurnál.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ilustrační foto | Foto: Fotobanka stock.xchng

Mf Dnes

Na české vysoké školy se v příštím roce dostanou téměř všichni uchazeči. Maturantů totiž bude stejně málo jako v předchozích letech. Mf Dnes zveřejnila analýzu společnosti Tutor, podle které letos přijali 84 procent přihlášených. A v roce 2020 bude poměr nejspíš podobný.

Roste zájem o lidi s titulem bakaláře, nezaměstnanost vysokoškolských absolventů se blíží k nule

Číst článek

Deník

Jeden ze zvonů kláštera v Roudnici nad Labem už na štědrovečerní půlnoční mši nezazvonil. Před první mší se mu totiž utrhlo srdce. Kožený řemen, který ho držel, už nevydržel nápor a přetrhl se. Příběh se objevil na stránkách pátečního Deníku.

Hospodářské noviny

Neustále se rozhodujeme a volíme - a to jak u maličkostí, tak důležitých věcí. Neumíme říkat ne a jsme přehlcení informacemi. I to jsou důvody, proč je pro člověka stále těžší najít štěstí, píše psychoterapeut Michal Mynář v pátečních Hospodářských novinách. Štěstí je ale podle něj možné najít v jednoduchosti.

Právo

Silvestrovské ohňostroje stresují hlavně psy. Jejich sluch je až pětatřicetkrát citlivější než lidský. Hluk pyrotechniky je tak pro ně často za hranicí bolesti. Bojí se i lovečtí psi, kteří jsou zvyklí na výstřely z pušky. Deník Právo přináší tipy, jak můžete psím společníkům od stresu ulevit - pomůže venčení přes den nebo terapie objetím.

mus, ah Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme