Výběr z médií: pošťáci sprinteři, padající cena lithia a protiteroristické cvičení v pardubické nemocnici

Ve středečním výběru z médií se dočtete, že cena lithia prudce klesá, píše deník E15. Pardubická nemocnice v úterý podle Deníku zrušila protiteroristické cvičení. A pošťáci se budou nově dělit do dvou skupin podle rychlosti, informuje Mf Dnes. Více se dozvíte ve výběru z médií, který sestavil Radiožurnál.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ilustrační foto | Foto: Filip Jandourek | Zdroj: Český rozhlas

E15

Cena lithia prudce klesá, píše o tom středečním deník E15. Klíčová surovina pro výrobu baterií zlevnila za poslední dva roky o 35 procent. Propadly se kvůli tomu třeba akcie australské těžařské společnosti European Metal Holdings, která plánuje lithium těžit v Cínovci v Krušných horách.

Deník N

Jak zachází padesátka zemí světa s biometrickými daty? Dočtete se ve středečním Deníku N. Ten zveřejňuje výsledky studie výzkumné organizace Comparitech, která sledovala, jak vybrané státy nakládají s citlivými daty. Nejlépe dopadlo Irsko s Portugalskem, naopak nejhůř skončila totalitní Čína. Česko je v zacházení s biometrickými daty na sedmnácté příčce.

Mf Dnes

Česká pošta má problémy s balíčky z Číny. Často jim chybí směrovací číslo nebo nejde načíst adresa

Číst článek

Česká pošta se připravuje na zásadní změnu v doručování, píše středeční Mf Dnes. Pošťáci se budou nově dělit do dvou skupin podle rychlosti. Takzvaní „soumaři“ budou doručovat nasbíranou poštu za dva dny. Naopak „sprinteři“ budou své okrsky obíhat s rychlými listovními zásilkami. Pošta předpokládá, že se tak i s menším počtem zaměstnanců podaří zrychlit celý proces doručení.

Hospodářské noviny

Kolik dostane v příštích letech Česko na dotacích z Evropské unie, o tom píšou středeční Hospodářské noviny. O výši dotací jede do Bruselu vyjednávat premiér a předseda ANO Andrej Babiš. Podle návrhu Evropské komise má Česko během příštích sedmi let dostat zhruba 460 miliard korun.

Deník

Úterní střelba v ostravské fakultní nemocnici ovlivnila chod i té v Pardubicích, píše Deník. Pardubická nemocnice totiž právě na úterý den chystala protiteroristické cvičení. Vedení nemocnice se ale kvůli událostem v Ostravě rozhodlo akci zrušit. Zdravotní středisko teď kvůli střelbě připravuje větší bezpečnostní opatření. V areálu nemocnice se budou pohybovat policejní hlídky.

Právo

Češi letos koupí 1,3 milionu vánočních stromků. Dočtete se ve středečním Právu. Podle prodejců kupují Češi čím dál dražší stromky – hlavně jedli, černou borovici nebo stříbrný smrk. Za stromky letos utratí 850 milionů korun, tedy zhruba o čtyřicet milionů víc než loni.

Kryštof Šimek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme