Přehled tisku: vydání Babiše, finanční problémy pro neúspěšné strany, nesrovnalosti ve volbách

V českých denících se v pondělí dočtete, že neúspěch ve volbách znamená pro strany finanční problémy. Informuje o tom deník E15. Regionální Deník si všímá nesrovnalostí, které provázely volby. Více v přehledu tisku, který sestavil Radiožurnál.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Předseda vítězného hnutí ANO Andrej Babiš. | Zdroj: ČTK

E15

Neúspěch ve volbách znamená pro strany finanční problémy, upozorňuje na to deník E15. Na příspěvek od státu nedosáhnou strany, které ve volbách získaly méně než 1,5 procenta hlasů. Výrazně si pohorší i sociální demokracie.

Podrobná mapa: ANO bralo všude, Okamura okouzlil pohraničí, Zelení tratili všude

Číst článek

Lidové noviny

Lidové noviny si všímají dominantních rysů sněmovních voleb. Upozorňují, že víc než osmnáctiprocentní náskok vítězného hnutí ANO před druhou ODS je největší v historii. Naopak propadlých hlasů je nejméně za celou dobu, kdy se v České republice volí do dolní komory Parlamentu.

MF Dnes

MF Dnes se věnuje případné spolupráci hnutí ANO a občanských demokratů. Podle listu totiž ANO nejvíc energie vkládá právě do vyjednávání koalice s ODS. Předseda druhé nejúspěšnější strany Petr Fiala ale spolupráci s ANO odmítá.

Regionální Deník

Regionální Deník si všímá nesrovnalostí, které sněmovní volby provázely. Připomíná třeba zatčení Miroslava Sládka za nepovolenou kampaň v den voleb. Upozorňuje také, že Starostové a nezávislí budou v některých okresech požadovat přepočítání hlasovacích lístků. Některým kandidátům totiž podle nich chybí preferenční hlasy.

ANO navrhne na předsedu Sněmovny Vondráčka. ČSSD je připravena jít do opozice

Číst článek

Hospodářské noviny

Poslanecká sněmovna bude muset znovu řešit vydání Andreje Babiše (ANO) k trestnímu stíhání, tématu se věnují Hospodářské noviny. Podle nich většina stran šéfa hnutí ANO vydá. Babišovi bude stíhání zpětně pozastaveno poté, co Ústřední volební komise potvrdí platnost voleb.

Právo

Šéf hnutí ANO Andrej Babiš zatím nemůže najít spojence mezi ostatními sněmovními stranami. Podle deníku Právo by tak mohla vzniknout menšinová vláda ANO. Při hlasování o důvěře by musely některé strany odejít ze sálu.

Vendula Bartoňková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme