Přehled tisku: největší výnosy bank, ukončení smluv se zemědělci nebo koupě středověkého obrazu

Ve středečním českém tisku se dočtete, že české banky vynesly svým akcionářům v první polovině roku nejvíc v Evropské unii. Nejúspěšnější byla ČSOB. Píše to deník E15. Praha podle Hospodářských novin ukončila pachtovní smlouvy se všemi zemědělci. Magistrát chce, aby se na těchto pozemcích nepoužívaly chemické postřiky nebo umělá hnojiva. Více si přečtěte v přehledu tisku, který sestavil Radiožurnál.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Banky v Česku vynesly akcionářům nejvíce peněz v EU. (Ilustrační foto) | Foto: Filip Jandourek | Zdroj: Český rozhlas

Hospodářské noviny

Hlavní město ukončilo takzvané pachtovní smlouvy se všemi zemědělci, kteří hospodaří na polích patřících Praze. Všimly si toho Hospodářské noviny. Magistrát totiž chce, aby se na těchto pozemcích nepoužívaly chemické postřiky nebo umělá hnojiva.

Národní galerie chce koupit gotickou malbu za 65 milionů korun, před dvěma lety stála tři

Číst článek

Deník

Až o několik stovek korun se mají zvýšit náhrady výživného za pracovní úraz. Téma regionálního Deníku. Navýšení náhrad o 5,2 procenta by mělo pomoci třeba pozůstalým, kteří přišli o svého blízkého v důsledku pracovního úrazu. Návrh resortů práce a vnitra má začít platit od ledna.

Právo

Středověký obraz Zvěstování Panně Marii, který si loni chtěla koupit Národní galerie za 65 milionů korun, jde do aukce. Všiml si toho deník Právo. Obraz patří Nadačnímu fondu Richarda Fuxy, který se se státem na prodeji nedohodl. Resort kultury je ale připraven na koupi obrazu peníze vyčlenit, pokud bude cena přiměřená.

Vláda a banky uzavřely memorandum o spolupráci a vzniku rozvojového fondu, banky tam vloží 7 miliard

Číst článek

Lidové noviny

Kvůli špatné životosprávě umírá každý čtvrtý Čech předčasně. Téma středečních Lidových novin. Nejvíce předčasných úmrtí zaznamenali statistici v Ústeckém, Karlovarském nebo Moravskoslezském kraji. Souvisí to hlavně s chudobou nebo nezaměstnaností.

E15

České banky vynesly svým akcionářům v první polovině roku nejvíc v Evropské unii. Na titulní straně o tom píše deník E15. Nejúspěšnější byla ČSOB, která měla výnos skoro 24 procent. Její majitelé za každou investovanou korunu dostali devatenáct haléřů zisku.

Jan Nevola Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme