Přehled tisku: zajišťovací příkazy, lék proti superbakteriím nebo krachující podnikatelé

V pátečním českém tisku se dočtete, že finanční správa často používá proti podnikatelům zajišťovací příkazy. Ti se ale brání u soudu a téměř 40 procent z nich uspělo. Píše to deník E15. V boji proti superbakteriím, které jsou odolné proti antibiotikům, podle Hospodářských novin pomůže vědcům krev varana komodského. Více si přečtěte v přehledu tisku, který sestavil Radiožurnál.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Finanční správa (ilustrační foto) | Zdroj: Fotobanka Profimedia

E15

Finanční správa proti podnikatelům masivně používá zajišťovací příkazy. Píše to deník E15. Někteří podnikatelé se kvůli tomu s daňovým úřadem soudí a skoro ve 40 procentech případů zatím byli úspěšní. Některé firmy ale mezitím zkrachovaly.

Vyhráli, ale firmu už nezachrání. Nejvyšší správní soud zrušil nezákonné zajišťovací příkazy

Číst článek

Mf Dnes

Dodavatelům energií hrozí kvůli rostoucím cenám plynu a elektřiny zkrachování. Varuje před tím Mf Dnes. Některé firmy totiž podcenily zajištění proti nárůstu cen na burze a musí teď na trhu kupovat dráž, než za kolik prodávají. Kvůli cenám taky zákazníci hromadně vyměňují dodavatele.

Lidové noviny

Lidové noviny citují novou studii Státního zdravotního ústavu, podle které 75 procent pitné vody obsahuje látky na hubení plevelů. Jejich množství přesto splňuje limity a zdraví lidí tak neohrožují. Používání pesticidů ale odborníci navrhují s ohledem na budoucnost omezit.

Generál Bečvář: Není jiná alternativa, než být součástí NATO. Je naprosto zbytečné o tom diskutovat

Číst článek

Regionální Deník

Salomon, Lego a Pokémon - to jsou podle regionálního Deníku tři nejvíc padělané značky v České republice. Podvodníci falšují oblečení, hračky, ale taky kondomy. Loni Česká obchodní inspekce zabavila padělané zboží v hodnotě 84 milionů korun.

Hospodářské noviny

Dračí krev proti superbakteriím - to je titulek Hospodářských novin. Stále víc lidí ve světě totiž umírá na infekce způsobené bakteriemi, které jsou odolné vůči antibiotikům. Vědci proto hledají proti bakteriím účinnou látku. Tu našli v krvi varana komodského.

Právo

O službu v aktivních zálohách je mimořádný zájem. Generální štáb Armády ČR letos podepsal s novými rezervisty už 2705 kontraktů. Podle Práva je o službu v zálohách zájem hlavně díky lepším podmínkám. Zájemce čekají lepší peníze i nová výstroj a zbraně.

Veronika Šírová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme