Přehled tisku: zakázky pro české loděnice i obavy firem ze zdražování

Firmy se bojí zdražovat - o tom píše středeční Mf Dnes. Hospodářské noviny se věnují novým zakázkám pro české loděnice a Právo způsobu hledání mobilních telefonů v českých věznicích. Přehled tisku sestavil Radiožurnál.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Tanker na Labi (ilustrační foto). | Foto: Ondřej Čermák / CNC | Zdroj: Fotobanka Profimedia

Deník

Nedostatek řidičů autobusů trápí kvůli výlukám i železnice. Všímá si toho regionální Deník. České dráhy v době oprav tak čím dál častěji nemůžou zajistit pro cestující náhradní autobusovou dopravu. Dráhy přitom dopravcům nabízejí rámcové dohody za zhruba desítky až stovky milionů korun. Firmy ale o ně nemají zájem.

Přehled tisku: strany vlastnící nemovitosti, ghetta v Česku a vědci řešící stárnutí

Číst článek

Mf Dnes

Firmy se bojí zdražování - vyplývá to z průzkumu pro Mladou frontu Dnes mezi stovkami malých a středních podniků. Podle něj chce v nejbližší době zvyšovat ceny svých výrobků a služeb jen necelá třetina podniků. Zdražování by se mělo pohybovat mezi deseti až patnácti procenty.

Hospodářské noviny

České loděnice se vrací k výrobě nákladních lodí - to je titulek Hospodářských novin. Po několikaleté krizi tak firma letos spustila ve svých děčínských docích devadesátimetrový tanker. Ten bude sloužit k přepravě ropy po evropských vnitrozemských vodních cestách. Nizozemská společnost, která si u České loděnice tanker koupila, má objednaná ještě další dvě plavidla.

Právo

Ukryté mobily v českých věznicích budou nově hledat psi. Téma pro deník Právo. Speciální psí jednotka, která je v Evropě unikátní, by měla začít fungovat ke konci roku. Dosud dozorci hledali mobily pomocí detektorů, které odhalily jen zapnutá zařízení. Psi ale dokážou najít i ta vypnutá.

aku Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme