Rychlý přehled událostí: mundial, dotace na Čapí hnízdo i české ‚ne‘ italské prosbě o pomoc

Byli jste pryč a nevíte, co se dělo? Sestavili jsme pro vás výběr toho, na co by se vás zítra mohli zeptat vaši přátelé, šéf, šéfka, lidé v práci, metru, hospodě...

Praha Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Co by vás nemělo minout?

Co by vás nemělo minout? | Foto: Koláž iROZHLAS.cz | Zdroj: Český rozhlas

Králové světového fotbalu

Fotbalové mistrovství světa v Rusku je minulostí. A trofej pro vítěze míří po dvaceti letech do Francie. Její reprezentace přestřílela v napínavém moskevském finále Chorvatsko. To ale nedalo kůži lacino.

Kompletní servis samozřejmě najdete v našem speciálu.

45 980 korun

Nedávno podepsaná dohoda s firmou Imoba o vrácení bezmála 50milionové dotace za Čapí hnízdo byla pro ROP Střední Čechy první. V ostatních případech, kdy úřad od příjemce získal dotaci zpátky, žádný takový dokument nepodepisoval.

Jak serveru iROZHLAS.cz řekl šéf úřadu Kamil Munia, že Imoba z holdingu SynBiol (jenž premiér a předseda hnutí ANO Andrej Babiš vložil do svěřenského fondu) byla jediná, kdo takový postup požadoval.

Navíc: k vypracování textu dohody si ROP Střední Čechy přizval i externí právníky. Smlouva vyšla na necelých 46 tisíc korun.

Itálie prosí o pomoc s migranty, Češi odmítli

Česká republika nebude přijímat žádné migranty. Premiér Andrej Babiš (ANO) tak v neděli reagoval na aktuální italskou žádosti o pomoc s uprchlíky.

Itálie požádala státy EU, aby pomohly se 450 migranty. ‚Žádné nepřijmeme,‘ reagoval Babiš

Číst článek

Předseda vlády trvá na tom, že přijímání migrantů se má řídit principem dobrovolnosti. O pomoc při rozdělení 450 lidí, kteří uvízli na moři, požádal státy EU italský premiér Giuseppe Conte.

Veletoče kvůli brexitu

S Evropskou unií nevyjednávat, ale zažalovat ji. To radí britské premiérce Therese Mayové americký prezident Donald Trump. Šéfka Konzervativní strany se v posledních dnech musí vypořádat s řadou věcí, jež souvisejí s brexitem. Dokonce pohrozila, že by k žádné dohodě s unií nemuselo dojít

Eva Mošpanová se proto na dění na ostrovech zeptala dvou profesorů z prestižních britských univerzit.

Djoković opět králem Wimbledonu

Srbský tenista Novak Djoković vybojoval na trávě All England Clubu čtvrtý titul. Někdejší první hráč světa ve finále Wimbledonu porazil Jihoafričana Kevina Andersona 6:2, 6:2 a 7:6 za dvě a čtvrt hodiny.

V rodném Srbsku ale ještě před finále popudil nejednoho fanouška. Proč? Podpořil chorvatské fotbalisty, i když mezi oběma národy jsou z dob válečného konfliktu v 90. letech minulého století stále otevřené rány.

Ingmar Bergman: přehled nejlepších filmů a fotografií z natáčení

Číst článek

Ingmar Bergman 100

A pojďme od zpráv ke kultuře. Rozhodně by vás nemělo minout, že 14. července by sté narozeniny oslavil slavný režisér Ingmar Bergman. iROZHLAS.cz k tomuto výročí připravil společně s Českým rozhlasem Vltava speciál.

A pokud se vám nechce číst, ale jen koukat, zkuste navštívit galerii ze soutěže odstřelovačů, případně - jste-li milovníci benzinu - si prohlédnout kachny.

miz Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme