Rychlý přehled událostí: mundial, dotace na Čapí hnízdo i české ‚ne‘ italské prosbě o pomoc

Byli jste pryč a nevíte, co se dělo? Sestavili jsme pro vás výběr toho, na co by se vás zítra mohli zeptat vaši přátelé, šéf, šéfka, lidé v práci, metru, hospodě...

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Co by vás nemělo minout? | Foto: Koláž iROZHLAS.cz | Zdroj: Český rozhlas

Králové světového fotbalu

Fotbalové mistrovství světa v Rusku je minulostí. A trofej pro vítěze míří po dvaceti letech do Francie. Její reprezentace přestřílela v napínavém moskevském finále Chorvatsko. To ale nedalo kůži lacino.

Kompletní servis samozřejmě najdete v našem speciálu.

45 980 korun

Nedávno podepsaná dohoda s firmou Imoba o vrácení bezmála 50milionové dotace za Čapí hnízdo byla pro ROP Střední Čechy první. V ostatních případech, kdy úřad od příjemce získal dotaci zpátky, žádný takový dokument nepodepisoval.

Jak serveru iROZHLAS.cz řekl šéf úřadu Kamil Munia, že Imoba z holdingu SynBiol (jenž premiér a předseda hnutí ANO Andrej Babiš vložil do svěřenského fondu) byla jediná, kdo takový postup požadoval.

Navíc: k vypracování textu dohody si ROP Střední Čechy přizval i externí právníky. Smlouva vyšla na necelých 46 tisíc korun.

Itálie prosí o pomoc s migranty, Češi odmítli

Česká republika nebude přijímat žádné migranty. Premiér Andrej Babiš (ANO) tak v neděli reagoval na aktuální italskou žádosti o pomoc s uprchlíky.

Itálie požádala státy EU, aby pomohly se 450 migranty. ‚Žádné nepřijmeme,‘ reagoval Babiš

Číst článek

Předseda vlády trvá na tom, že přijímání migrantů se má řídit principem dobrovolnosti. O pomoc při rozdělení 450 lidí, kteří uvízli na moři, požádal státy EU italský premiér Giuseppe Conte.

Veletoče kvůli brexitu

S Evropskou unií nevyjednávat, ale zažalovat ji. To radí britské premiérce Therese Mayové americký prezident Donald Trump. Šéfka Konzervativní strany se v posledních dnech musí vypořádat s řadou věcí, jež souvisejí s brexitem. Dokonce pohrozila, že by k žádné dohodě s unií nemuselo dojít

Eva Mošpanová se proto na dění na ostrovech zeptala dvou profesorů z prestižních britských univerzit.

Djoković opět králem Wimbledonu

Srbský tenista Novak Djoković vybojoval na trávě All England Clubu čtvrtý titul. Někdejší první hráč světa ve finále Wimbledonu porazil Jihoafričana Kevina Andersona 6:2, 6:2 a 7:6 za dvě a čtvrt hodiny.

V rodném Srbsku ale ještě před finále popudil nejednoho fanouška. Proč? Podpořil chorvatské fotbalisty, i když mezi oběma národy jsou z dob válečného konfliktu v 90. letech minulého století stále otevřené rány.

Ingmar Bergman: přehled nejlepších filmů a fotografií z natáčení

Číst článek

Ingmar Bergman 100

A pojďme od zpráv ke kultuře. Rozhodně by vás nemělo minout, že 14. července by sté narozeniny oslavil slavný režisér Ingmar Bergman. iROZHLAS.cz k tomuto výročí připravil společně s Českým rozhlasem Vltava speciál.

A pokud se vám nechce číst, ale jen koukat, zkuste navštívit galerii ze soutěže odstřelovačů, případně - jste-li milovníci benzinu - si prohlédnout kachny.

miz Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme