Přelom roku patří tradičně na českých silnicích k rizikovým

Zatímco v roce 2008 na našich silnicích během Silvestra a Nového roku nikdo nezemřel, loni si nehody na přelomu roku vyžádaly čtyři lidské oběti.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Silnice v Duchcově na Teplicku mizí pod přívaly sněhu | Zdroj: ČTK

Přelom roku ale vzhledem k alkoholu patří podle Josefa Tesaříka z Policejního prezídia vždy k rizikovým dnům roku.

„Zatím nejhorší Silvestr byl rok 1992, kdy zahynuli čtyři lidé. Pak jsou zde tři Silvestry, kdy zahynuli tři lidé. Naproti tomu v letech 2008, 2009, 2005 při silvestrovských nehodách nedošlo k úmrtí žádné osoby. Podíváme-li se na Nový rok, vůbec nejhorší byl od roku 1990 zatím rok 1998, kdy zahynulo deset lidí. Opakem je rok 1999 a rok 2008, kdy jsme nezaznamenali žádné úmrtí při nehodách,“ uvedl Josef Tesařík.

Policie na přelom tohoto a příštího roku nechystá žádnou celorepublikovou dopravně-bezpečnostní akci. To ale podle šéfa dopravních policistů Leoše Tržila neznamená, že by se policejní hlídky na rizikové chování v souvislosti s oslavami příchodu nového roku nezaměřily.

„Budou probíhat regionální, lokálně dopravně-bezpečnostní akce zaměřené na alkohol. A potom dál budou i dopravně-bezpečnostní akce zaměřené na návrat řidičů z dovolených, protože přece jenom řada obyvatel využila týdenní pauzy mezi svátky k relaxaci a dovoleným, takže počítáme s tím, že se nám budou prakticky 1. ledna v odpoledních hodinách vracet,“ řekl Leoš Tržil.

Petr Jansa, Eva Presová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme