Premiér bilancoval práci vlády

Miloš Zeman vystoupil před Poslaneckou sněmovnou se závěrečným hodnocením plnění programového prohlášení a činnosti svého týmu za celé jeho funkční období. Premiér vyzdvihl mimo jiné i nastartování růstu hrubého domácího produktu, růst reálných mezd, pokles kriminality, ale i naše sbližování s Evropskou unií. Nespokojen je premiér jen s výší nezaměstnanosti.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

M. Zeman a V. Klaus | Foto: René Volfík

Na závěr Zeman pochválil opoziční smlouvu ČSSD a ODS. Řekl, že opoziční smlouvy, tedy dohody dvou nejsilnějších stran o toleranci menšinové vlády, si velmi váží. Prospěla republice a přilákala do ní zahraniční investory, soudí předseda vlády. Kritiky takového uspořádání označil za "rádoby politology", kteří tvrdili, že nebude fungovat. "Chtěl bych konstatovat, že tento systém fungoval," dodal. "Dovolte mi proto, abych závěrem popřál jakékoli nové vládě České republiky silnou a inteligentní opozici," shrnul Miloš Zeman.

Přehrát

00:00 / 00:00

M. Zeman k opoziční smlouvě

Milan Kopp Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme