Premiér chce vysvětlení, proč ministr John použil vrtulník

Premiér Petr Nečas bude chtít znát důvody, proč včera ministr vnitra Radek John letěl na severní Moravu vyznamenávat policisty vrtulníkem. Podle Nečase minimálně symbolicky nebyla tato volba šťastná. John letěl společně s policejním prezidentem Oldřichem Martinů vyznamenat policisty, kteří zasahovali při incidentu ve směnárně v Krnově.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Bohuslav Sobotka a Petr Nečas v televizi.jpg | Zdroj: ČTK

Petr Nečas uvedl, že minimálně symbolicky cesta vrtulníkem nepůsobila dobře.

„V první řadě si musím zjistit informace a samozřejmě budu chtít vysvětlení, protože některé kroky, jakkoliv třeba ty náklady nemusí být astronomické typu osmdesát devadesát tisíc, především symbolicky působí nesmírně špatně. Čili předpokládám, že pan ministr vnitra a pan policejní prezident podají přesvědčivé argumenty, proč tak učinili,“ řekl premiér.

Podle úřadujícího předsedy ČSSD Bohuslava Sobotky vrší Radek John jednu chybu za druhou a jeho angažmá na ministerstvu by měl premiér ukončit.

„Myslím si, že kdyby pan John vyl stále ještě investigativním novinářem, tak by sám sebe musel zkritizovat za ten fakt, že létá vrtulníkem v situaci, kdy policie nemá na benzín. Priority by měly být opačné,“ řekl Bohuslav Sobotka.

Nejdřív auta, pak vrtulník

Dodal, že nejprve by měl ministr vnitra zajistit prostředky pro to, aby policisté mohli jezdit auty, a teprve až bude těchto peněz dost, pak by měl létat vrtulníkem.

„Je to prostě jedna v dlouhé sérii chyb a v tuto chvíli nezbývá, než aby zasáhl předseda vlády a ukončil trápení pana ministra Johna na ministerstvu vnitra,“ řekl úřadující předseda ČSSD.

„Protože piloti nesmí ztratit kvalifikaci, musí mít určitý počet startů a přistání, tak pan policejní prezident navrhl v rámci úspor spojit cvičný let s cestou do Ostravy. Jinak bych jel autem,“ vysvětlil ministr vnitra Radek John.

Bezpečnostní expert ČSSD a exministr vnitra František Bublan ale tvrdí, že John by měl tyto hodiny využít na důležitější události - jako jsou třeba povodně.

Veronika Malá, Eva Presová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme