Premiér chce změny na ministerstvu zdravotnictví

Předseda vlády Jiří Paroubek chce ještě tento měsíc zásadní změny ve vedení ministerstva zdravotnictví, ale působení Milady Emmerové v čele úřadu nezpochybnil. Změny by měly podle něj zlepšit komunikaci ministerstva s veřejností. Na žádných jménech premiér ale netrvá.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jiří Paroubek a David Rath | Zdroj: ČTK

"Já chci, aby ministerstvo pracovalo účinněji, já chci, aby tam byli lidé, kteří jsou schopni komunikovat s veřejností - laickou i odbornou, aby dokázali věci vysvětlit tak, jak jsou. Aby se nestalo, že ministerstvo zdravotnictví bude v defenzivě, bude v podstatě tím, orgánem, na který se útočí," uvedl Paroubek.

Podle něho se prý už nesmí stát to, co se stalo teď, že zdravotní pojišťovny získaly určitou část veřejného mínění na svou stranu.

Paroubek ale popřel, že v souvislosti se změnami na ministerstvu má na mysli šéfa České lékařské komory Davida Ratha, o kterém se mluví jako o budoucím náměstkovi.

Ministryně zdravotnictví Milada Emmerová ráno ještě před jednáním stranických špiček prohlásila, že si Ratha jako náměstka nedovede představit. "Mně se zdá, že tento model je pro mě nepřijatelný," řekla Emmerová novinářům při příchodu na dnešní zasedání politického grémia. Připustila, že pokud by měl Rath jako její případný náměstek rozsáhlé pravomoci a ona by chod úřadu jen politicky zaštiťovala, na funkci by rezignovala.

Nespokojení soukromí lékaři včera na demonstraci před ministerstvem zdravotnictví požadovali odchod Emmerové a prezidenta České lékařské komory David Ratha vypískali. Podle nich totiž jejich zájmy nezastupuje.

K personálním změnám na ministerstvu zdravotnictví vyzvali dnes vládu krajští hejtmani. Podle nich celé vedení ministerstva dlouhodobě nezvládá řízení resortu. Kraje také připravují ústavní stížnost kvůli zákazu převádět nemocnice na obchodní společnosti. Po jednání Asociace krajů České republiky to v Karlových Varech řekl předseda rady Evžen Tošenovský.

Milan Kopp, Martin Hromádka, Alžběta Havlová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme