Není to vhodné, i kdyby k tomu došlo náhodně, myslí si premiér o schůzce ministra Blažka s Nejedlým

Předseda vlády České republiky Petr Fiala kritizoval středeční setkání ministra Pavla Blažka s bývalým poradcem Miloše Zemana Martinem Nejedlým. Podle něj nebylo vhodné, a to i přes to, že oba aktéři tvrdí, že se jednalo pouze o náhodu.

Praha Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Premiér Petr Fiala (ODS)

Podle premiéra Petra Fialy nebylo setkání ministra Blažka s Nejedlým vhodné | Foto: Zuzana Jarolímková | Zdroj: iROZHLAS.cz

„Pan ministr pana premiéra o okolnostech a obsahu tohoto setkání informoval. Pan premiér nepovažuje tento typ setkání za vhodný, bez ohledu na to, že k němu došlo náhodně. V tomto duchu také o celé situaci s ministrem spravedlnosti mluvil,“ uvedl pro iROZHLAS.cz mluvčí vlády Václav Smolka.

Blažek u jednoho stolu s Nejedlým? Náhoda, kvůli bouřce, píše ministr na síti X

Číst článek

Blažek se ve středu večer zúčastnil akce, kterou pro své přátele zorganizoval Zemanův poradce Nejedlý. Informoval o tom server Seznam Zprávy. Oba aktéři tvrdí, že se jednalo o náhodu. Blažek uvedl, že „vzhledem k nevídané bouřce“, nemohl restauraci opustit.  

Redakce oslovila s dotazem na schůzku předsednictvo ODS. Mimo premiéra reagovali ale pouze dva členové. „Nic o tom setkání nevím, takže ho nemohu ani komentovat,“ reagoval předseda senátorského klubu Zdeněk Nytra, podobně jako předsedkyně poslaneckého klubu evropského parlamentu Veronika Vrecionová.

Podle Martina Nejedlého jde o zbytečné téma: „Tu restauraci navštěvuji už víc jak dvacet let a včera jsme měli rodinnou oslavu. Pan ministr Blažek se ocitl v této restauraci asi díky počasí,“ řekl pro iROZHLAS.cz.

Lidé, kteří se znají čtyřicet let, si spolu sedli za stůl a pustili se do řečí o tom, jaký je život, jaké jsou prázdniny, co studují děti a jak se mají. Myslím, že tak to v normálním slušném kolektivu bývá. Není to náhoda, lidé se potkávají,“ vysvětloval.

„Rozumím, že to má nějaký podtext, že ministr spravedlnosti je nějaká funkce a samozřejmě přeji panu Blažkovi a ODS hodně úspěchu. Rozhodně si ale nemyslím, že ve vztazích, které mám a udržuji si, by to mělo být jinak,“ dodal Nejedlý.

Josef Beneda, Johann Foss Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme