Premiér Fischer přijme předsedu zelených Lišku

Schodek státního rozpočtu a zákony, které by na něj měly dopad, bude dnes premiér Jan Fischer řešit s předsedou zelených Ondřejem Liškou. Pokračuje tak série schůzek předsedy vlády se špičkami politických stran.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Předseda Strany zelených Ondřej Liška | Foto: Anna Duchková

Setkání budou pokračovat až do příštího čtvrtka. Jejich cílem je podle Jana Fischera zjistit, jak se strany k zákonům, o kterých se bude hlasovat ve sněmovně, staví.

"Smysl těch debat je v tom, abych já vyjevil odpovědnou pozici vlády, informoval ve všech souvislostech k čemu přijetí těch návrhů může vést. Já respektuji, že je rozpočtová debata bytostně politická, na druhé straně bych byl rád, kdyby zazněl hlas, který mluví o společné odpovědnosti," uvedl Fischer.

Přehrát

00:00 / 00:00

Premiér Fischer se sejde s předsedy všech parlamentních stran

Liška očekává, že ho předseda vlády seznámí s návrhy, které chce vláda prosadit ještě do jarních sněmovních voleb. S premiérem chce také mluvit o návrzích, na kterých záleží jeho straně.

"My budeme rozhodně chtít, aby vláda podpořila alespoň částečné omezení jízd kamionů, budeme chtít ubezpečení pana premiéra, že tato vláda neprolomí limity územní těžby uhlí na severu Čech a také budeme chtít slyšet, jaké jsou další záměry s energetickou koncepcí," řekl Liška.

Z návrhů, které ve sněmovně v prosinci protlačila levice a mohly by zvýšit schodek rozpočtu, zelení zvažují pouze podporu navýšení mateřské.

"Je potřeba udržet rozpočtovou disciplínu, protože situace je skutečně vážná. Zelení nepodpoří návrhy, které by prohlubovaly deficit rozpočtu s jedinou výjimkou a tou je navýšení mateřské," dodal předseda zelených.

Včera byl u premiéra šéf lidovců Cyril Svoboda. Ten znovu zopakoval, že KDU-ČSL ve sněmovně podpoří návrh na zachování výše mateřské na loňské úrovni. Pro ostatní zákony, které by se mohly promítnout do výše schodku letošního rozpočtu, lidovci hlasovat nebudou.

Další předsedové parlamentních stran - ODS, ČSSD, KSČM a TOP 09 by měli přijít na řadu v příštím týdnu.

Igor Maňour, Václava Marešová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme