Premiér Jiří Paroubek přiznal, že podcenil CzechTek

Premiér Jiří Paroubek prý akci CzechTek podcenil. Řekl to v České televizi s tím, že by si dokázal představit takový zákon o shromažďování, který by dal více pravomocí obcím, jichž by se případné velké kulturní akce týkaly. Chyby ale předseda vlády vidí také na straně policie a ministra vnitra Františka Bublana. Šéf resortu chyby připustil.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jiří Paroubek | Zdroj: ČTK

Paroubek v televizi také uvedl, že vůbec nevěděl, co to CzechTek je a jaké problémy mohou vzniknout. "Já jsem nevěděl, k jakým problémům může dojít. Já jsem to tolik nesledoval," prohlásil Paroubek.

Novela zákona o shromažďování by předešla podobným problémům jako při CzechTeku, při kterém premiérovi nejvíce vadila nedostatečná komunikace ze strany ministra vnitra Františka Bublana. Předseda vlády k tomu řekl:

"V tom racionálním hodnocení toho, jak celá věc kolem CzechTeku byla odkomunikována, tak myslím, že to je záležitost, kterou jsme podcenili. Ministr vnitra měl celou věc komunikovat už dopředu alespoň v koalici a možná i s lídry."

Podle šéfa kabinetu měl ministr vnitra o problému více debatovat s politiky a policie měla lépe komunikovat s veřejností. František Bublan dnes pro Český rozhlas 1 - Radiožurnál uvedl, že si debatu s politiky před policejní akcí neumí představit. Část chyb ale uznal:

"Chyby tam samozřejmě byly, to já připouštím. Policie mohla být více aktivní k médiím během zásahu nebo těsně po něm, mohlo se lépe odprezentovat, co se stalo a proč se to stalo. To vnímáme a vyvodíme z toho důsledky do budoucna, že v tomto směru budeme postupovat lépe."

Související web: speciál o Czechteku 2005

Marián Vojtek, Hana Jurášková, Jiří Kokmotos Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme