Premiér M. Topolánek na LOH v Pekingu pojede

Premiér české vlády Mirek Topolánek obrátil a pojede na letní olympijské hry do Pekingu. Ještě na jaře svou účast odmítal kvůli událostem v Tibetu. Teď ale premiér řekl, že české reprezentanty podpoří přímo na sportovištích. Nezúčastní se slavnostního zahájení, ale přicestuje do Číny až 13. srpna. O podporu ho požádal Český olympijský výbor.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

M. Topolánek a J. Železný | Zdroj: ČTK

"Obdržel jsem žádost, abych podpořil naše sportovce na olympijských hrách a žádosti jsem vyhověl. Myslím, že sportovci, kteří se připravují pět let ne největší sportovní svátek, si zaslouží, aby jejich premiér tyto reprezentanty České republiky v zahraničí podpořil. Proto jsem pozvání přijal," oznámil premiér. Přístup předsedy vlády ocenil člen Mezinárodního olympijského výboru Jan Železný.

Topolánek také řekl, že veškeré náklady jeho cesty bude hradit Český olympijský výbor. Poletí normální leteckou linkou se synem, kterému cestu zaplatí sám. Připomněl, že prezident Václav Klaus se nedávno podrobil operaci kyčle a do Pekingu nejede. "V momentě oznámení jeho operace jsem tuto roli převzal já. Jedná se o vrcholné představitele státu. O žádném dalším pozvání pro nikoho nevím," řekl premiér.

Topolánek se letos 15. dubna původně rozhodl, že na zahájení her nepojede, a to kvůli událostem v Tibetu.

Olympiáda se bude konat převážně v metropoli Pekingu, ale také v dalších pěti čínských městech včetně Šanghaje nebo Čching-taa. Jezdecké soutěže pak bude pořádat Hong Kong, který je od roku 1997 součástí Číny jako Zvláštní administrativní region.

Měli by čeští politici jet na olympijské hry v Číně? Hlasujte v naší anketě!

Milan Kopp, Jan Herget Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme