Finsko 3:0 Česko

Premiér má dva kandidáty na ministra zdravotnictví

Ze dvou lidí vybírá premiér Jiří Paroubek nástupce ministryně zdravotnictví. Jeho jméno by měl zveřejnit do týdne. Poslední kapkou k odvolání Milady Emmerové bylo pro Paroubka oznámení jejich všech náměstků, že kvůli zklidnění situaci nabízejí rezignaci.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Milada Emmerová, David Rath | Zdroj: ČTK

Spekuluje se o tom, že jedním ze dvou premiérových kandidátů na post šéfa resortu je David Rath, prezident České lékařské komory. Stínový ministr zdravotnictví za ODS Tomáš Julínek by ale z takového premiérova výběru radost neměl:

"Já už jsem opakovaně varoval, že jeho hlavním plánem je uvalení nucené správy na VZP, ve které je obrovské množství miliard našich občanů na zdravotní péči. Mám z takové ho kroku velkou obavu, že se může destabilizovat celé zdravotnictví a reforma by se prováděla velmi bolestivě a těžce."

Za největšího favorita na ministra je považován prezident České lékařské komory David Rath. Jak ale dnes řekl v pořadu Českého rozhlasu 1 - Radiožurnálu O kom se mluví, ani on konkrétní nabídku zatím nedostal:

"Pořád platí to, co bylo řečeno. To znamená, příští týden se pan premiér s konečnou platností rozhodne. Já myslím, že to hlavně musí být člověk, který problematiku resortu hluboce a dlouhodobě zná. Je jedno, jestli to bude ekonom, lékař nebo krizový manažer."

Jana Zemanová, Lucie Husárová 1, Marián Vojtek Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme