Premiér: Ministrem spravedlnosti chci Vladimíra Papeže

Premiér Vladimír Špidla chce do čela ministerstva spravedlnosti navrhnout advokáta Vladimíra Papeže. Premiér si cení hlavně jeho kvalifikace a respektu mezi právníky. Připustil ale, že Papež před několika měsíci pil před jízdou alkohol, za což mu policisté sebrali řidičský průkaz. Tento prohřešek je trnem v oku některým sociálním demokratům.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vladimír Špidla | Foto: Jan Rosenauer

Premiér Vladimír Špidla potvrdil, že chce do čela ministerstva spravedlnosti navrhnout advokáta Vladimíra Papeže. Premiér si je vědom, že tento kandidát na ministra přišel před několika měsíci o řidičský průkaz kvůli požití alkoholu před jízdou. Navzdory tomu je přesvědčen o jeho nesporných kvalitách.

"Je místopředsedou advokátní komory, a to roky. Je to člověk, který má respekt ve své komunitě, a to je v oblasti spravedlnosti mimořádně významné. Bez respektu se s tímto kvalifikovaným sborem dá dělat velmi málo. Konzultace, které jsem provedl uvnitř systému spravedlnosti vyzněly kladně, až velmi kladně," upozornil Špidla.

Přehrát

00:00 / 00:00

V. Špidla: Reference jsou kladné

V úterý měl Špidla kandidáta na post ministra spravedlnosti Vladimíra Papeže představit Václavu Klausovi. Prezident však onemocněl a návštěva Hradu se proto odkládá na neurčito.

Jihočeský advokát Vladimír Papež měl v minulosti problém se řízením pod vlivem alkoholu, a to je pro některé sociální demokraty problém. Radiožurnálu to potvrdil předseda sociálně-demokratických poslanců Petr Ibl. "Myslím si, že osoba, která měla přestupek spočívající v řízení pod vlivem alkoholu a na základě toho odebrané řidičské oprávnění, není tím nejlepším kandidátem na ministra spravedlnosti. Myslím si, že je to handicap, který by ho nějakým způsobem omezoval."

Šéf poslanců ČSSD Ibl současně pro Radiožurnál zdůraznil, že jmenování ministrů je plně v kompetenci premiéra.

Jitka Kupčová, předsedkyně jihočeské krajské organizace ČSSD, kam Papež jako člen sociální demokracie patří, své výhrady k Papežovi Radiožurnálu potvrdila. "Znám ho jako schopného advokáta, příjemného člověka, a když jsme se dozvěděla, co se přihodilo s řidičřiským průkazem tak abych pravdu řekla, tak to pokládám za problém v souvislosti s případným jmenováním ministrem spravedlnosti."

Markéta Kaclová, Milan Kopp, Lucie Weissová, Blanka Černá Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme