Premiér navrhl pověřit řízením životního prostředí Šebestu

Řízením ministerstva životního prostředí by mohl být pověřen ministr zemědělství Jakub Šebesta. Premiér Jan Fischer to navrhl prezidentovi Václavu Klausovi. Šebesta tak nahradí Jana Dusíka, který v týdnu na funkci ministra životního prostředí rezignoval.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Ministr zemědělství Jakub Šebesta

Ministr zemědělství Jakub Šebesta | Foto: Ministerstvo zemědělství ČR

Předseda Strany zelených Ondřej Liška považuje Fischerův krok za porušení dohody. Vyjednávání o novém ministrovi mělo podle něj začít po víkendu:

Přehrát

00:00 / 00:00

Ondřej Liška považuje premiérův krok za porušení dohody.

"Zajímalo by mě, kdo měl takto naspěch. Zda to byl ČEZ nebo Sociální demokracie. Vyplývá z toho především to, že se pan premiér rozhodl v posledních týdnech své vlády opřít výlučně a pouze o Sociální demokracii a zcela tím rezignovat na spolupráci se Stranou Zelených ale i ODS."

Předseda SZ svolal na pondělí večer mimořádné jednání strany: "Jakub Šebesta je člověk, který Ministerstvo zemědělství vedl v mnoha ohledech zcela protichůdně vůči Ministerstvu životního prostředí."

Přehrát

00:00 / 00:00

Předseda Strany zelených svolává na pondělní večer mimořádnou schůzy strany.

"Spojení těchto dvou rezortů mi připomíná snad jen slovenskou "Tisovu cestu" - zrušit Ministerstvo životního prostředí a udělat z něho Ministerstvo zemědělství. Tím pádem rezignovat na ochranu životního prostředí," dodává Liška.

Radek Pavlovič, Zuzana Walterová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme