Premiér Nečas kritizuje prezidenta NKÚ Dohnala

Prezident Nejvyššího kontrolního úřadu František Dohnal nebude na schůze vlády posílat svého zástupce. Odmítl tak požadavek premiéra Petra Nečase, který na jednání kabinetu Dohnala nechce od té doby, co ho zatím nepravomocně soud uznal vinným ze zneužití pravomocí úřední osoby. Podle předsedy vlády Dohnal zneužívá situace, kdy je ze své funkce prakticky neodvolatelný.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Prezident Nejvyššího kontrolního úřadu (NKÚ) František Dohnal u soudu | Foto: Filip Jandourek

Vyhrotila se tak situace, kdy kabinet už několik měsíců závěry NKÚ neprojednává. Premiér Nečas totiž tvrdí, že by byl výsměch, kdyby ministři seděli za jedním stolem s člověkem, který je odsouzený, byť nepravomocně, a on je kritizoval.

Vláda má zpoždění s projednáváním závěrů NKÚ. Podle premiéra Petra Nečase za sebe může Dohnal na jednání vlády poslat zástupce, to ale nedělá.

„Pan Dohnal upřednostnil svůj osobní osud a své osobní ego před zájmy instituce. Je přeci evidentní, že by to samozřejmě šlo dělat. Když by pan Dohnal byl například nemocný, také by to neznamenalo, že vláda se nemůže v zastoupení zabývat body, které předkládá NKÚ. Šel by tam prostě někdo jiný. Pan Dohnal prostě zcela v souladu se svým chováním v celé této kauze upřednostňuje sebe před svojí institucí. S tím nic nenaděláme, když je v pozici, kdy je neodvolatelný,“ uvedl Nečas.

Lenka Šumová, Václava Marešová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme