Premiér Nečas nechce Moroze na úřadu vlády

Premiér Petr Nečas nechce odcházejícího náměstka ministra vnitra Michala Moroze na Úřadu vlády. Moroz se měl stát náměstkem vicepremiéra pro korupci Radka Johna i přes to, že nedostal bezpečnostní prověrku.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

113. Žofínské fórum, Petr Nečas | Foto: Filip Jandourek

Ministerstvo vnitra oznámilo odchod Michala Moroze na Úřad vlády během dneška, o několik hodin později přestup premiér Petr Nečas ústy svého mluvčího Jana Osúcha odmítá.

„Náměstek vicepremiéra Radka Johna by se musel stát zaměstnancem Úřadu vlády. Pan Michal Moroz zaměstnancem Úřadu vlády není a podle předsedy vlády Petra Nečase se jím ani nikdy nestane,“ řekl Osúch.

Michal Moroz, který z ministerstva vnitra na vlastní žádost odchází ke konci dubna, o premiérovu odmítavém stanovisku podle svých slov neví. „Nebudu se k té věci vyjadřovat, slyším ji od vás poprvé.“

Místopředsedkyně Věcí veřejných Kateřina Klasnová postoji předsedy vlády nerozumí.

„Jeho současný postoj k panu Morozovi nechápu, podle mne je to zásah do kompetencí vicepremiéra Radka Johna,“ myslí si Klasnová. O žádných konkrétních krocích Věcí veřejných Klasnová zatím neví.

Moroz se chtěl po boku vicepremiéra Radka Johna zabývat například protikorupčními standardy ve státní správě.

Lucie Husárová 1 Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme