Premiér odmítl rezignaci ministra Grégra

Premiér Miloš Zeman podle očekávání odmítl rezignaci ministra průmyslu a obchodu Miroslava Grégra. Ten mu ji osobně nabídl kvůli jaderné elektrárně Temelín, protože se opozdilo zavezení jaderného paliva do druhého bloku. Tento termín vypršel 31.prosince 2001. Podle Zemana se však právě Grégr o dokončení Temelína zasloužil.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Miroslav Grégr | Foto: Úřad vlády ČR

Opozice i ekologičtí aktivisté v minulých dnech označili Grégrův úmysl rezignovat za politické divadlo. Ministr se totiž těší bezvýhradné podpoře premiéra, v pondělí ho Zeman v rozhovoru pro Český rozhlas označil za nejlepšího člena vlády.

V pondělním diskusním pořadu ČRo 1 - Radiožurnálu Radiofórum úmysl rezignaci nepřijmout Zeman potvrdil. "Já jako prvním vám sděluji, že ji odmítnu. Protože pan ministr Grégr je podle mého názoru nejlepším ministrem mé vlády. Nikoli na základě komentářů našich novinářů, to by musel být nejhorší, ale na základě tvrdých, objektivních, statistických dat. To jest na základě vývoje průmyslu, stavebnictví, zahraničních investic, procesu privatizace a tak dál."

Milan Kopp, Viktorie Hošková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme