Premiér Paroubek si rozmyslel dovolenou s podnikatelem Ďuričkem

Premiér Jiří Paroubek nakonec nepojede na dovolenou do Chorvatska. Své volno tak nebude trávit s podnikatelem Bohumírem Ďuričkem. Podle mluvčí vlády Lucie Orgoníkové zůstane premiér v Česku s rodinou. Podle našich informací byl právě podnikatel a premiérův přítel Ďuričko evidován jako agent komunistické Státní bezpečnosti.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

J. Paroubek | Foto: ČTK

Někdejší pracovník Úřadu dokumentace a vyšetřování zločinů komunismu Radek Schovánek na dotaz Radiožurnálu zjistil o Bohumíru Ďuričkovi následující údaje: "Pan Ďuričko byl evidován 17. listopadu 1988 jako kandidát tajné spolupráce a v červnu 1989 byl převeden do kategorie agent. Jeho svazek se zachoval a je uložen v archivu ministerstva vnitra a podle nového archivního zákona si ho může kdokoli vyžádat."

Vyjádření podnikatele Ďurička se zatím nepodařilo sehnat, jeho asistentka uvedla, že je v zahraničí. Bývalá Ďuričkova žena Radiožurnálu naznačila, že její exmanžel pravděpodobně disponuje čistým lustračním osvědčením, což by bylo v protikladu s údaji ministerstva vnitra. Na internetu není ani zmínka, že by Ďuričko například vyhrál spor o svoji evidenci.

Ďuričko je v současné době spoluvlastníkem a vedoucím pražského hotelu Axa.

Milan Kopp, Helena Šulcová, Jan Hrbáček Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme