Premiér Paroubek si rozmyslel dovolenou s podnikatelem Ďuričkem

Premiér Jiří Paroubek nakonec nepojede na dovolenou do Chorvatska. Své volno tak nebude trávit s podnikatelem Bohumírem Ďuričkem. Podle mluvčí vlády Lucie Orgoníkové zůstane premiér v Česku s rodinou. Podle našich informací byl právě podnikatel a premiérův přítel Ďuričko evidován jako agent komunistické Státní bezpečnosti.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

J. Paroubek

J. Paroubek | Zdroj: ČTK

Někdejší pracovník Úřadu dokumentace a vyšetřování zločinů komunismu Radek Schovánek na dotaz Radiožurnálu zjistil o Bohumíru Ďuričkovi následující údaje: "Pan Ďuričko byl evidován 17. listopadu 1988 jako kandidát tajné spolupráce a v červnu 1989 byl převeden do kategorie agent. Jeho svazek se zachoval a je uložen v archivu ministerstva vnitra a podle nového archivního zákona si ho může kdokoli vyžádat."

Vyjádření podnikatele Ďurička se zatím nepodařilo sehnat, jeho asistentka uvedla, že je v zahraničí. Bývalá Ďuričkova žena Radiožurnálu naznačila, že její exmanžel pravděpodobně disponuje čistým lustračním osvědčením, což by bylo v protikladu s údaji ministerstva vnitra. Na internetu není ani zmínka, že by Ďuričko například vyhrál spor o svoji evidenci.

Ďuričko je v současné době spoluvlastníkem a vedoucím pražského hotelu Axa.

Milan Kopp, Helena Šulcová, Jan Hrbáček Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme