Premiér Paroubek vyslyší Klausovu výzvu k diskusi o Evropské unii

Premiér Paroubek vyslyší výzvu prezidenta Václava Klause a projedná s ním termín schůzky českých politických špiček nad problematikou euroústavy a dalšího směřování Evropské unie. Prezident vyzval premiéry, šéfy obou parlamentních komor a předsedy stran zastoupených v Poslanecké sněmovně ke společnému setkání, na kterém by probrali český postoj k aktuálním otázkám v Unii.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jiří Paroubek | Foto: Jan Rosenauer

Podle šéfa tiskového odboru prezidentské kanceláře Petra Hájka je prezident ochoten stát se patronem takové diskuse. "Prezident republiky je přesvědčen, že diskuse musí probíhat i na úrovni ústavních institucí, nejvyšších státních představitelů, představitelů politických stran a jejím smyslem musí být nejenom svobodná výměna názorů, ale především pokus o nalezení nejvyššího společného jmenovatele našich postojů, který by, jako tolik potřebný konsenzus, vytvořil výchozí pozici České republiky v nadcházející celoevropské diskusi," řekl Hájek.

Podle Paroubka ale debata pokročila už dál, než kde ji chce prezident zahájit. V České televizi také premiér řekl, že prezidentova iniciativa měla přijít dříve. "Tou vhodnou dobou byla asi doba před konáním evropského summitu. Ten skončil před čtrnácti dny. Ty debaty mezi politiky to už je věc, kterou bychom si možná mohli odpustit."

Klaus by uvítal, kdyby se setkání prezidenta, premiéra, šéfů obou parlamentních komor a předsedů stran konalo co nejdříve, ještě během léta.

Ondřej Černý, Marie Matúšů Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme