Premiér podle Ťoka ohrožuje tendr na nového provozovatele mýtného

Tendr na nového provozovatele výběru mýta je podle ministra dopravy v ohrožení. Dan Ťok (ANO) tak reaguje na kritiku premiéra Bohuslava Sobotky z ČSSD, která zazněla ve vysílání Radiožurnálu. Sobotka upozornil na to, že ministerský návrh přehlíží nové technologie na výběr mýta.

Tento článek je více než rok starý.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Dan Ťok

Dan Ťok | Foto: Filip Jandourek

"Máme také problém s tím, že se zčásti rezignuje na možnost hledat jiné technologie, nové technologie, například v podobě satelitního systému výběru mýta," uvedl premiér Sobotka ve speciálu Radiožurnálu.

Ministra dopravy požádal, aby se sešel s experty z koaličních stran a pokusil se s nimi co nejdříve najít řešení.

Dan Ťok považuje vyjádření premiéra za nešťastné. „V tom smyslu, že on už předtím, než jsme vyhlásili jakoukoliv soutěž, dal preferenci výběru mýta i technologii,“ řekl ministr.

„Já jsem tím zaskočen a dává nás to do nevýhodné situace. Faktem je, že jakákoliv další soutěž může být tímto výrokem zpochybněna,“ podotkl Ťok.

Vláda zatím jednání o mýtném na tři týdny přerušila. Nového provozovatele potřebuje stát najít před začátkem roku 2017, kdy končí smlouva s dosavadním provozovatelem, společností Kapsch. Plnit termíny jednotlivých kroků se ministerstvu dopravy dlouhodobě nedaří.

Eva Rajlichová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme