Premiér představil logo českého předsednictví EU

Zkratka EU2009.cz, která odkazuje na internetovou doménu, je oficiálním logem českého předsednictví Evropské unii. Vláda dnes logo hrající barvami a jednotný vizuální styl představila veřejnosti, současně tím odstartovala druhou část informační kampaně před předsednictvím.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

M. Topolánek odhalil logo

M. Topolánek odhalil logo | Zdroj: ČTK

Slogan "Evropě to osladíme" pro druhou fázi kampaně nahradilo právě logo. Jeho Autorem je čtyřiatřicetiletý grafik z Litomyšle Tomáš Pakosta. Komise jeho práci vybrala z 350 návrhů.

Heslo "Evropě to osladíme" se objevuje ve spotu, v němž hraje sedm osobností. Ty se podle vlády staly tvářemi předsednictví. Jsou jimi architektka Eva Jiřičná, primabalerína Darja Klimentová, vědec Antonín Holý, modelka Tereza Maxová, hokejista Jaromír Jágr, fotbalista Petr Čech a dirigent Libor Pešek.

Kampaň je podle kabinetu postavena na vtipném příběhu, v němž hraje svoji roli také kostka cukru, která je českým vynálezem. Kromě televizních spotů se objevily po Česku rovněž billboardy.

Půlroční předsednictví v EU začne v lednu. Členské státy se v předsedání pravidelně střídají. Tento náročný úkol pro předsedající zemi znamená, že je koordinátorem a mluvčím celé sedmadvacítky. Česko převezme štafetu od Francie.

Milan Kopp, Renáta Prátová, Martin Hromádka Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme