Premiér představil svých pět priorit

Podpora vzdělanosti nebo snižování schodku veřejných financí - to je část bodů, na které se chce premiér Mirek Topolánek ve své funkci šéfa kabinetu zaměřit. Jeho pět priorit, které oficiálně představil, vychází z programového prohlášení vlády. Kampaň nazvanou "Změny pro budoucnost" zahájil v Plzeňském kraji.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Mirek Topolánek představuje PPP | Foto: ČTK

Vedle důrazu na rostoucí zadlužení země a potřebu vyšších investic do vzdělání, chce premiér prosazovat i boj s korupcí, zjednodušení podnikání a lepší fungování policie. Kampaň prý organizuje proto, aby se lidé ve změnách, které vláda chystá, lépe vyznali. "Takzvané PPP se snaží nějakým zjednodušeným způsobem vysvětlovat hlavní cíle, které tato koaliční vláda má," uvedl Topolánek.

Šéf kabinetu Mirek Topolánek říká, že kampaň, se kterou chce objet republiku, zdůrazňuje priority celé vládní koalice. Jeho partneři toho přitom o jejím zahájení příliš mnoho nevěděli. "My budeme mít ve čtvrtek schůzku a máme řešit celou řadu věcí, tak já se určitě nechám o tom informovat. Z nějakého důvodu mi to uniklo, to bude určitě problém na mé straně," řekl po skončení jednání vlády lídr zelených Martin Bursík.

Podobně reagoval i šéf lidovců Jiří Čunek: "Co se týká pěti priorit, tak zřejmě zdejší tiskový odbor připravuje materiál, který bude určitě předložen vládě. Vláda ho zatím neprojednávala."

Své priority premiér podložil průzkumem, který si nechal vypracovat. Ten má podle něj potvrdit, že lidem plánované změny nevadí.

Marie Matúšů, Václava Marešová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme