Premiér se loučil s poslanci a kritizoval novináře

Před koncem svého působení v čele vlády se v úterý s Poslaneckou sněmovnou rozloučil premiér Miloš Zeman. Přítomným politikům především popřál úspěchy v blížících se volbách. Většinu času ze svého asi čtvrthodinového vystoupení ale Zeman věnoval hlavně kritice novinářů. Varoval před jejich údajnou přílišnou náklonností k opozičním politikům.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

M. Zeman ve sněmovně | Foto: Stanislav Zbyněk

"Skutečný politik, ať muž nebo žena, nepotřebuje politické, novinářské prostitutky. A já vám chci pouze říci, že Ti, kdo spoléhají na to, že je média úrovně Mladé fronty Dnes a jim podobných bulvárních deníků, vyzdvihnou na politické výsluní, spoléhají pouze na prázdnotu voličů,", řekl doslova Miloš Zeman.

Přehrát

00:00 / 00:00

M. Zeman kritizuje novináře

Českého novináře Zeman označil za "nejpitomějšího tvora na zeměkouli" a vyjádřil přesvědčení, že České republice hrozí médiokracie, kterou charakterizoval jako "permanentní vzpouru neschopných". Tento systém podle něj tvoří neschopní podnikatelé, neschopní politici a neschopní novináři, kteří dohromady usilují o oslabení vlivu svobodných voleb a dávají přednost manipulaci a zákulisním dohodám.

Milan Kopp Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme