Premiér se neobává případného hlasování o nedůvěře vládě

Nejistý je další osud vlády. Křesťanští demokraté se se Stanislavem Grossem v čele kabinetu smířit nehodlají a dost možná, že nakonec z vlády odejdou. Grossův tým ale zřejmě opustí i někteří sociálně demokratičtí ministři - uvažují o tom Zdeněk Škromach, který na sjezdu v Brně utrpěl porážku, a Jaroslav Palas, který Grossovi vyčetl, že je vyhořelým palivem.

Tento článek je více než rok starý Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Stanislav Gross

Stanislav Gross | Foto: Igor Šefr

Občanští demokraté navíc chtějí hned po Velikonocích vyvolat ve sněmovně hlasování o nedůvěře vládě. Pokud by byl Stanislav Gross okolnostmi donucen sestavit menšinovou vládu, v tom případě by se nebránil ani podpoře komunistů, potvrdil v exkluzivním rozhovoru pro Radiožurnál.

"Já si nedovedu představit, že bychom vyrazili za vedením komunistické strany a tam jsme uzavřeli nějakou dohodu. Ale KSČM si samozřejmě musí položit otázku, jestli chtějí v tuto chvíli pomoci Občanské demokratické straně. Pokud si řeknou, že ne, tak pak je třeba šance, že ta vláda bude pokračovat. A dokonce jsem přesvědčený, že ve sněmovně se najde víc poslanců i z jiných politických stran, které nebudou chtít hlasovat pro pád této vlády," řekl pro v rozhovoru pro Radiožurnál Gross.

Návrh na vyslovení nedůvěry vládě může podat dle Jednacího řádu sněmovny písemně nejméně 50 poslanců. K přijetí usnesení, kterým se vyslovuje vládě nedůvěra, je třeba souhlasu nadpoloviční většiny všech poslanců. Pokud sněmovna vysloví vládě nedůvěru, oznámí to předseda dolní komory parlamentu prezidentu republiky.

Milan Kopp, Jana Zemanová, Hana Hikelová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme