Premiér si bude stěžovat na novináře kvůli kauze "stravenky"

O zrušení daňového zvýhodnění stravenek by mohli poslanci rozhodovat během několika týdnů. Premiér Mirek Topolánek návrh předloží do konce ledna.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

M. Topolánek | Foto: Tomáš Vodňanský

Premiér tak po zasedání vlády reagoval na zjištění České televize, podle které hrála roli korupce - aby byla výhoda zachována. Předseda vlády tyto informace vyvrací. Na tvrzení novinářů podá Radě České televize stížnost.

"Do konce ledna předložíme s kolegou Michalem Doktorem a s dalšími, jak bývá ve sněmovně zvykem, novelu, která daňové zvýhodnění stravenek zruší. Myslím, že tam se jasně ukáže, kde potenciálně mohlo být koruptivní prostředí a kde ne, protože jsem byl jeden z mála a jeden z posledních, kteří proti zvýhodnění stravenek v rámci projednávání stabilizační části reformy veřejných rozpočtů, v rámci toho batohu, bojoval," řekl Topolánek.

Premiéra Topolánka v souvislosti s kauzou kritizoval i předseda opozičních sociálních demokratů Jiří Paroubek. Topolánek by měl podle něj buď všechno vysvětlit, nebo odstoupit.

Václava Marešová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme