Premiér Sobotka předal prezidentu Zemanovi oficiální seznam kandidátů na ministry

Premiér Bohuslav Sobotka představil prezidentovi Miloši Zemanovi na Hradě svoji vládu. Předal mu oficiální seznam kandidátů na ministry. Prezident Zeman se sejde se všemi kandidáty, k některým trvají jeho výhrady. Přesto by měl do konce ledna vládu jmenovat.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Designovaný premiér Bohuslav Sobotka hovoří 20. ledna na Pražském hradě s novináři, poté co prezidentovi Miloši Zemanovi předložil seznam kandidátů na členy své vlády | Foto: ČTK

Bohuslav Sobotka přijel na Pražský hrad krátce před osmnáctou hodinou, schůzka více než hodinu. Designovaný premiér po ní novinářům řekl, že ze strany prezidenta platí, že chce jmenovat vládu do konce ledna. Seznam ministrů, který přinesl na Hrad, se nijak nezměnil.

Sobotka prý také nemá žádné obavy, že by prezident někoho z navržených ministrů odmítl. O jiné variantě odmítl spekulovat a zdůraznil potřebu rychlého postupu.

„Jsem přesvědčen o tom, že jednotliví kandidáti byli navržení po zralé úvaze a jsou to lidé, kteří zvládnou vedení ministerstev. Nemám ze strany pana prezidenta žádné relevantní signály o tom, že by snad nechtěl některé členy vlády jmenovat,“ řekl.

Jednotnost v zahraniční politice

Potvrdil také, že v dalších dnech budou probíhat schůzky Miloše Zemana s jednotlivými ministerskými kandidáty.

Na schůzce došlo i na téma budoucí spolupráce mezi vládou a prezidentem republiky.

„Do budoucna by mohla probíhat dobrá a věcná komunikace a spolupráce mezi vládou a prezidentem. Stojíme o koordinaci zahraniční politiky, o tom jsme dnes také hovořili, aby Česká republika navenek vystupovala a působila jednotně,“ uvedl Sobotka.

Prezident má výhrady hlavně ke kandidátovi na ministra vnitra Milanu Chovanci z ČSSD. Tomu vyčítá příliš rychlá studia na plzeňské právnické fakultě. Připomínky má rovněž k sociálnědemokratickému kandidátovi na ministra průmyslu a obchodu Janu Mládkovi.

Hrad dnešní setkání komentovat nebude.

Kandidáti na ministry | Foto: Český rozhlas

Lenka Jansová, Kateřina Prachařová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme