Premiér Špidla trvá na došetření plánované vraždy novinářky

O kauze plánované vraždy novinářky Sabiny Slonkové hovořil premiér Vladimír Špidla s někdejším ministrem zahraničí Janem Kavanem. Právě bývalý Kavanův blízký spolupracovník z ministerstva Karel Srba a další tři lidé čelí podezření, že chtěli nechat reportérku Mladé fronty Dnes Sabinu Slonkovou zavraždit.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vladimír Špidla s Janem Kavanem | Foto: Stanislav Peška

O schůzce Radiožurnál informovala mluvčí kabinetu Anna Stárková. Už v sobotu Špidla uvedl, že mezi Kavanem a kauzou osnování vraždy není žádná vazba. I v neděli podle vládní mluvčí prohlásil, že se neobjevilo nic nového, co by změnilo jeho postoj k danému případu.

Přehrát

00:00 / 00:00

A. Stárková: Schůzka V. Špidly a J. Kavana

"Opakuji, že neexistuje žádný jiný zájem než důsledné vyšetření veškerých souvislostí, které se aféry Srba týkají," uvedla mluvčí vlády Anna Stárková. Exministr Kavan chce být při vyšetřování plánované vraždy novinářky Sabiny Slonkové maximálně nápomocen.

Policie v souvislosti s přípravou likvidace redaktorky Mladé Fronty Dnes stíhá čtyři podezřelé, mezi nimi i Karla Srbu, bývalého zaměstnance ministerstva zahraničí a blízkého Kavanova spolupracovníka. Srba je navíc podezřelý z majetkové trestné činnosti. Od firem, kteří získali zakázky od ministerstva zahraničí údajně vybíral úplatky. Ministerstvo proto nyní prověřuje výběrová řízení za poslední roky

Milan Kopp, Jaroslav Hausdor Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme