Premiér Topolánek je pro zrušení Dělnické strany

Premiér Mirek Topolánek podporuje návrh ministra vnitra Ivana Langra na zrušení Dělnické strany. Podle serveru Aktuálně.cz tak reagoval na pondělní bitku mezi pravicovými extremisty a policií v Litvínově. Premiér zatím prý nemá podrobnou zprávu o celém zásahu, policii už ale za její postup pochválil.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Střet policie s extremisty | Zdroj: ČTK

Návrh na rozpuštění Dělnické strany podal ministr Langer začátkem listopadu. Teď se k němu vyjadřují jednotlivé vládní úřady. Pokud vláda návrh schválí, bude se jím zabývat Nejvyšší správní soud.

Policie obvinila v souvislosti s pondělním pochodem extremistů do litvínovského sídliště Janov 12 lidí. Většinu z nich podezřívá z výtržnictví, všichni jsou stíháni na svobodě. Obvinění pocházejí z různých měst v Česku a je mezi nimi i jeden cizinec.

Podobný střet, i když o něco menší než v pondělí, zažil Litvínov před měsícem. Nepovolené shromáždění stoupenců Dělnické strany, Národního odporu a Autonomních nacionalistů 18. října přerostlo v bitku s asi 300 policisty.

Milan Kopp, Renáta Prátová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme