Premiér Topolánek o personální obměně kabinetu neuvažuje

Premiér Mirek Topolánek popřel informace některých novinářů o tom, že chce v nejbližší době vyměnit několik členů svého kabinetu. Kontrolou teď podle Topolánka projde jen počet a stranická příslušnost náměstků ministrů. Premiér také slíbil brdským starostům peníze na rozvoj jejich regionu.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Premiér Mirek Topolánek na tiskové konferenci | Zdroj: ČTK

Média v uplynulých dnech spekulovala o výměně ministra spravedlnosti Jiřího Pospíšila z ODS a také lidovecké ministryně obrany Vlasty Parkanové. Topolánek ale zdůraznil: "Já opravdu nespekuluji o výměnách ministrů. Naopak musím říct, že Vlasta Parkanová svůj resort zvládla velmi dobře. Potýkala se s celou řadou problémů, jak personálních, tak s vojenským zpravodajstvím. Má mou plnou důvěru. A ve výčtu ministrů bych mohl pokračovat."

Obměna vlády by podle premiéra mohla přijít nejdřív v polovině příštího roku: "Zhlédl jsem se v nápadu Tonyho Blaira, který každý červen pravidelně dělá takzvaný reshuffle. Jeho realizace však připadá v úvahu až příští rok."

Topolánek chce také ve středu při výjezdním zasedání vlády ve Spáleném Poříčí na Plzeňsku slíbit brdským starostům peníze na rozvoj jejich regionu. Brdska se má dotknout uvažované postavení amerického radaru. Peníze by však měla oblast získat bez ohledu na to, jak to s radarem nakonec dopadne, protože byla podle Topolánka zanedbávána dlouhá desetiletí: "Týká se to všech resortů, to znamená dopravy, životního prostředí a dalších. A týká se to samozřejmě i státního rozpočtu, kde jsme ochotni alokovat určité množství peněz právě na rozvoj Brdska."

Vít Dvořák, Pavel Schrötter Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme