Premiér Topolánek vylučuje dohody s Miroslavem Šloufem

Premiér a šéf Občanské demokratické strany Mirek Topolánek vylučuje, že by vyjednával se sociálním demokratem Miroslavem Šloufem. Obvinění přišlo z ČSSD. Předseda sociální demokracie Jiří Paroubek současně vyzval Šloufa k odchodu ze strany, a to kvůli jeho kontaktům s kontroverzním podnikatelem Františkem Mrázkem.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Mirek Topolánek představuje PPP | Zdroj: ČTK

Premiér Mirek Topolánek jakékoliv dohody se Šloufem vylučuje. Říká, že se Šloufem během své politické kariéry setkal, stejně jako s jakýmkoliv jiným politikem.

"Za ty roky, co jsem v politice, jsem potkal úplně všechny politiky. Potkal jsem i podnikatele, kteří jsou dnes ve vězení. Dají se nalézt asi fotografie každého s každým, to je velmi malá země. Já jsem se potkal s Miroslavem Šloufem. Musím říci, že s ním nedělám žádné dohody. Ty informace jsou, jako většina informací tohoto typu. Je třeba se pídit po tom, kdo je tvoří a proč je roznáší. Já prostě nedělám žádné dohody s Miroslavem Šloufem," prohlásil premiér.

Podle předsedy ČSSD Jiřího Paroubka udržuje Šlouf kontakty s některými ministry za ODS v současné vládě. Vyzývá je proto, aby se od Šloufa distancovali. V opačném případě by byli podle Paroubka podezřelí z napojení na organizovaný zločin.

Šlouf, šéfporadce bývalého premiéra Miloše Zemana, v rozhovoru pro Mladou frontu Dnes přiznal kontakty s kontroverzním podnikatelem Františkem Mrázkem. Podnikatel měl podle Šloufa do úřadu vlády dodávat informace, které mohly mít vliv například na privatizaci Komerční banky a České spořitelny.

Milan Kopp, Václava Marešová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme