Premiér viní soukromé televize z pokusu o manipulaci s veřejným míněním

Premiér a volební lídr ČSSD Jiří Paroubek chce hovořit s řediteli soukromých televizí Nova a Prima o telefonickém hlasování diváků v jejich nedělních politických debatách. Výsledky minulého hlasování, v němž prohrál s předsedou ODS Mirkem Topolánkem v poměru 36 ku 64 procentům, dnes označil Paroubek za "skandální pokus o manipulaci s veřejným míněním".

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jiří Paroubek | Foto: Jan Rosenauer

"Já to říkám s plnou vážností - takovéto počítání těch údajně odeslaných hlasů v obou televizích nepovažuji za příliš šťastné řešení a budeme vždycky, zejména když budou v televizi hovořit volební lídři, tak ty věci si budeme kontrolovat vlastními průzkumy veřejného mínění," řekl Jiří Paroubek novinářům.

Sociální demokraté si už vlastní průzkum nechali zpracovat u agentury STEM. Podle něj z nedělní diskuse Sedmička na Nově lépe vyšel premiér. "Z průzkumu vyplynulo, že 53 procent lidí si myslí, že vítězem té debaty jsem byl já, a 47 procent, že pan Topolánek," uvedl premiér.

Výhrady má Paroubek i k výsledkům hlasování na Primě, kde diváci odpovídali na otázku, zda by prezident Václav Klaus měl jmenovat Davida Ratha ministrem zdravotnictví. Zatímco v průzkumu STEM se pro vyslovilo 53 procent dotázaných, na Primě podpořilo premiérův postup v této věci jen 15 procent volajících.

Sociální demokracie proto hodlá kontrolovat vlastními průzkumy výsledky televizních anket i v budoucnu.

Milada Richterová, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme