Premiér vybere ministra zdravotnictví mezi Rathem a Koskubou

Šance prezidenta České lékařské komory Davida Ratha na křeslo ministra zdravotnictví po víkendovém sjezdu této stavovské organizace výrazně stouply. Premiér Jiří Paroubek totiž sjezd navštívil a osobně během oběda pohovořil s Rathem mezi čtyřma očima. Ve hře o křeslo ministra zdravotnictví jsou ale stále dva kandidáti - dosavadní náměstek ministryně Jiří Koskuba a právě Rath.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Jiří Paroubek a David Rath | Zdroj: ČTK

O případném angažmá v čele ministerstva zdravotnictví dnes Paroubek s Rathem hovořili, věnovali se ale také jiným tématům ze sjezdu.

Ministerský předseda uvedl, že pokud by se přiklonil ve volbě ministra k Rathovi, musel by určitě přerušit svoje podnikatelské aktivity, aby se nedostal do střetu zájmů.

Premiérovi by přitom na přechodnou dobu nevadilo, kdyby byl Rath současně prezidentem lékařské komory a ministrem zdravotnictví.

Rathovy vize o zdravotnictví premiér zná. "My s panem doktorem Rathem debatujeme už dlouhou dobu, já využívám jeho znalostí už dlouhou dobu, takže pro mě znalost jeho kroků není žádná překvapivá," uvedl Paroubek.

Rath sám netuší, jestli má po dnešku k funkci ministra blíž. "Jsem jeden ze dvou, o kterých pan premiér uvažuje, já to takto respektuji, vůbec jsem se ho na to neptal," poznamenal.

Paroubek bude ještě chtít od obou kandidátů koncepci stabilizace zdravotnictví. Podle toho se pak rozhodne, kterého vybere. Rozhodnutí by mělo padnout v druhé polovině příštího týdne.

Martin Hromádka, Hana Jurášková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme