Premiér Zeman je s ledvinovou kolikou v nemocnici

Premiér Miloš Zeman byl kvůli ledvinové kolice ráno hospitalizován na urologické klinice pražské Všeobecné fakultní nemocnice. Při vstupní prohlídce u něj lékaři objevili močový kámen velikosti fazole. Podle mluvčího vlády Libora Roučka mu byly nasazeny léky, které působí na rozpouštění tohoto kamene. Podle dostupných informací by měl Miloš Zeman v péči lékařů zůstat nejméně týden.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Premiér měl problémy už od neděle, do nemocnice podle svého mluvčího ale odjel až dnes ráno z práce. Ledvinová kolika, která premiéra postihla, se podle urologa motolské nemocnice Ladislava Jarolíma projevuje bolestí v oblasti břicha, beder a podbřišku. Záchvaty způsobuje písek či kaménky zaklíněné v močových cestách.

Miloš Zeman se ocitl v nemocnici kvůli lehkým urologickým potížím už loni v dubnu při návštěvě Ostravy. Po hodině však byl tehdy propuštěn a pokračoval v pracovním programu.

Milan Kopp, Helena Šulcová, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme