Premiér Zeman je s ledvinovou kolikou v nemocnici

Premiér Miloš Zeman byl kvůli ledvinové kolice ráno hospitalizován na urologické klinice pražské Všeobecné fakultní nemocnice. Při vstupní prohlídce u něj lékaři objevili močový kámen velikosti fazole. Podle mluvčího vlády Libora Roučka mu byly nasazeny léky, které působí na rozpouštění tohoto kamene. Podle dostupných informací by měl Miloš Zeman v péči lékařů zůstat nejméně týden.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Premiér měl problémy už od neděle, do nemocnice podle svého mluvčího ale odjel až dnes ráno z práce. Ledvinová kolika, která premiéra postihla, se podle urologa motolské nemocnice Ladislava Jarolíma projevuje bolestí v oblasti břicha, beder a podbřišku. Záchvaty způsobuje písek či kaménky zaklíněné v močových cestách.

Miloš Zeman se ocitl v nemocnici kvůli lehkým urologickým potížím už loni v dubnu při návštěvě Ostravy. Po hodině však byl tehdy propuštěn a pokračoval v pracovním programu.

Milan Kopp, Helena Šulcová, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme