Premiéři ČR a Rakouska se možná sejdou v prosinci

Pokud rakouští odpůrci jaderné energetiky a temelínské elektrárny neobnoví blokády hraničních přechodů, je česká strana připravena dohodnout schůzku rakouského spolkového kancléře Wolfganga Schüssela a premiéra Miloše Zemana ještě v prosincovém termínu. Mluvčí vlády Libor Rouček tak reagoval na dnešní ukončení blokád hraničních přechodů mezi jižními Čechami a Rakouskem.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

„Je dobře, že blokády končí. Způsobily mnoho škody, přispěly ke zhoršení česko-rakouských vztahů a ke znemožnění listopadové schůzky obou šéfů vlád ve Vídni, na které se dohodli koncem října v Židlochovicích u Brna,“ uvedl mluvčí.

Česká republika a česká vláda mají podle Roučka zájem o přátelské, úzké a intenzívní vztahy s Rakouskem. Po ukončení blokád se bude česká strana snažit o obnovení přerušeného dialogu, zdůraznil. „Očekáváme však, že rakouský stát, a to ať již úřady spolkové, zemské nebo místní, už nevydá další povolení k blokádám hraničních přechodů. Nemáme nic proti právu demonstrovat, ale jsme zásadně proti znemožňování volného pohybu osob a zboží,“ zdůraznil Rouček.

Milan Kopp Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme