Premiérovi může přitížit spojenectví jeho ženy s podnikatelkou Barkovou

Majetkové problémy rodiny premiéra Stanislava Grosse se prohlubují. Přestože se jeho manželka Šárka dlouhou dobu distancovala od pražské podnikatelky Libuše Barkové, ekonomické propojení obou žen se ukazuje jako zásadní. To může premiérovi přitížit při jím slibované prověrce Národním bezpečnostním úřadem.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

premiér Gross s manželkou | Foto: Ivan Babej

Premiér Stanislav Gross včera ve vysílání České televize potvrdil, že Libuše Barková ručí za půjčku jeho ženy, za kterou firma Šárky Grossové Denna koupila loni dům na pražském Proseku. Obchodní spojenectví obou žen dokládá ještě jeden fakt: nemovitost, kterou Grossová koupila, je bez sousedního domu Barkové téměř bezcenná. Tvrdí to místostarosta Prahy 9 Zdeněk Davídek.

"Je zvláštní, že paní Grossová si koupila za poměrně vysokou částku nemovitost, která nemá vlastní přístup k veřejné komunikaci, to znamená, bez sousedního domu je k nepoužití. Pokud není blázen, který chce uložit peníze do nemovitosti na desítky let, tak bez Barkové je ta nemovitost bezcenná," říká místostarosta Davídek.

Zajímavý je také způsob, jakým Barková dům sousedící s domem manželky premiéra nabyla. Původně ho získala ve veřejné dražbě za necelých 11 miliónů korun, nezaplatila ale a propadla jí půlmiliónová dražební jistina. Posléze jej za 11 a půl miliónu vydražil Martin Kopřiva, někdejší provozní erotického podniku, který sídlí v jiném domě Barkové v pražských Nuslích. Barková jej posléze od Kopřivy odkoupila za pouhých pět miliónů.

Martin Kopřiva tuto nevýhodnou transakci nechtěl redaktorovi Radiožurnálu Janu Hrbáčkovi vysvětlit.

Dobrý den, u telefonu Hrbáček, Radiožurnál, pan Kopřiva?

Kopřiva: Copak potřebujete?

Já bych se Vás chtěl zeptat na jednu věc: Vy jste koupil, respektive vydražil dům na pražském Proseku ...

Kopřiva: Nebudu to komentovat, prosím vás, jo?

Proč?

Kopřiva: Protože nechci; já jsem svobodný člověk, mám právo nechtít něco, ne?

Místostarosta Prahy 9 Davídek tvrdí, že by se koupí měl zabývat finanční úřad.

Premiér Gross si podle Silvie Sedláčkové z tiskového odboru vlády ještě rozmyslí, zda požádá Národní bezpečností úřad o nejdůkladnější prověrku, nebo o nižší stupeň - tajné. Je nutné připomenout, že na stupeň tajné by se ale prověrka netýkala přátel nebo známých Grossovy rodiny, třeba z podnikatelských kruhů.

A o ty právě v kauze nejasného financování premiérovy rodiny jde. Při prověřování může Grossovi přitížit i skutečnost, že obchodní partnerku jeho ženy Libuši Barkovou policie stíhá pro osmimiliónový pojišťovací podvod.

Jan Hrbáček Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme