Premiérův e-mail občanům rozesílá agentura najatá vládou

E-mailem putuje vzkaz premiéra Vladimíra Špidly, aby lidé přišli k referendu o vstupu do Evropské unie. Dopis dostali ti, kteří mají poštovní schránky na serveru Seznam.cz. Premiér Vladimír Špidla se od dopisů distancoval. Nicméně mluvčí Seznamu Tomáš Fiala prohlásil, že text rozesílá firma Seznam na zakázku agentury zastupující Úřad vlády. Akce je prý součástí kampaně, kterou si agentura objednala.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

šifrovaný text | Foto: Jan Rosenauer

Mluvčí vlády Anna Stárková Radiožurnálu tvrdila, že premiér nemá se vzkazem nic společného. Rozeslaný je bez jeho vědomí. "Pan premiér respektuje soukromí lidí, a proto nebyl ani na jeho pokyn ani s jeho vědomím rozesílán e-mail, který dostali uživatelé Seznam.cz. Panu ropemiérovi je líto, že se něco takového stalo a samozřejmě bude žádat vysvětlení."

Šéfredaktor odborného časopisu Inside Petr Koubský si myslí, že odesílatele e-mailu nemusí být jednoduché vypátrat. "Zfalšovat odesilatele mejlové zprávy je poměrně snadné. Dá se to udělat mnoha způsoby, od těch nejprimitivnějších, potom by se podařilo ho najít, po šikovnější, kdy je ta šance na vypátrání velice malá nebo skoro nulová, takže záleží na tom, jak šikovný ten člověk byl."

Nebylo však třeba pátrat. Mluvčí Seznamu Tomáš Fiala prohlásil, že akce je součástí kampaně, kterou si objednala agentura T.T.V. Ta připravuje spolu se Seznamem právě pro Strakovu akademii kampaň před vstupem do Unie. Text tedy rozesílá sama firma Seznam na zakázku.

Výkonný ředitel pražské agentury T.T.V. Tomáš Bílý tvrdí, že premiérovo jméno se do textu dostalo nedopatřením.

"To byl mail, který měl za cíl upozornit uživatele služby Seznam na existenci internetových stránek ministerstva zahraničních věcí a speciální tématické komerční přílohy o EU, kterou teď zveřejňuje Úřad vlády. Vinou špatné komunikace mezi zástupci naší agentury a pracovníky společnosti Seznam.cz došlo k tomu, že tam bylo přiřazeno jméno Vladimíra Špidly. My jsme se za to omluvili."

Ředitel společnosti T.T.V. odmítl, že by šlo o jakýkoliv pokus o zneužití jména ministerského předsedy pro reklamní účely.

Markéta Kaclová, Naděžda Hávová, Jana Zemanová, Marika Táborská Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme