Přemysl Sobotka je zklamán z výsledku voleb. Doufal ve druhé kolo

Prezidentský kandidát ODS Přemysl Sobotka je z průběžných výsledků prezidentské volby zklamán. Voličům vzkázal, aby dali přednost pravici před levicí.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Kandidát Přemysl Sobotka odevzdal svůj hlas v první přímé prezidentské volbě | Zdroj: ČTK

„Samozřejmě jsem zklamán, to nezastírám. V součtu s panem Schwarzenbergem je tady zhruba 20 procent pravicových voličů, pokud můžeme pana Schwarzenberga brát jako pravicového kandidáta, a rozložila se síla podle posledního mediálního obrazu, ale někteří se báli, aby hlasy úplně nepropadly,“ řekl Sobotka.

Do druhého kola by Sobotka podpořil Karla Schwarzenberga. Do jeho štábu v centru Prahy odpoledne zamíří také předseda ODS Petr Nečas a další stranické špičky.

Kandidát ODS na prezidenta Přemysl Sobotka přišel do volebního štábu v centru Prahy dobře naladěn. Nejprve věřil v postup do druhého kola.

„Tak cítím se dobře, proč bych měl mít nějaké deprese nebo naopak euforie, uvidíme, až se to sečte kolem páté hodiny. A doufám pevně, že výsledek bude pozitivní, to znamená druhé kolo,“ prohlásil Sobotka.

Přemysl Sobotka sleduje výsledky prezidentských voleb na oblastním sdružení ODS v Praze. Jeho prezidentská kampaň stála více než patnáct milionů korun.

ČRo, mta, Martina Spěváčková, ak Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme