Police pátrá po pachatelích přepadení čerpací stanice na Mělnicku, při kterém zemřela žena. Hrozí jim i 20 let

Při loupežném přepadení benzinové čerpací stanice v Nelahozevsi na Mělnicku v pondělí v noci zemřela její pracovnice. Informaci, že byla žena zastřelena, zatím policie nepotvrdila.

Nelahozeves (Mělnicko) (Aktualizováno: 16:28 3. 12. 2018) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Policisté hledají svědky, kteří se pohybovali poblíž čerpací stanice u silnice číslo 608 kolem třetí hodiny ranní, řekl policejní mluvčí Zdeněk Chalupa.

Podle dosavadních informací benzinovou stanici přepadli mezi 2.30 a 3.00 dva neznámí pachatelé. „Při přepadení obsluha, žena ve věku 58 let, utrpěla smrtelná zranění, kterým na místě podlehla,“ uvedl mluvčí.

Policie v pondělí odpoledne informovala, že získala kamerové záznamy přepadení. „Po jejich vyhodnocení se kriminalistům podařilo zjistit, že je na nich v inkriminované době zachycen pohyb dvou neznámých osob, a to pravděpodobně dvou mladých mužů, oblečených do tmavého oblečení, kteří si obličeje maskují nasazenými černými kuklami,“ dodal Chalupa.

Ze záznamu vyplývá, že pachatelé použili při přepadení pistoli. „V dané věci kriminalisté zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání zvlášť závažného zločinu vraždy, za který pachatelům v případě jejich zjištění a následném odsouzení hrozí trest odnětí svobody v rozmezí 15 až 20 let nebo výjimečný trest,“ napsal na závěr Chalupa.

Policisté se obracejí na veřejnost, aby se svědci, kteří se v uvedenou dobu pohybovali poblíž benzinky nebo projížděli po silnici 608, přihlásili policistům prostřednictvím linky 158.

pj, ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme