Policie hledá svědky loupežného přepadení na dálnici D46 u Vyškova, u kterého se střílelo

U loupežného přepadení na dálnici D46 za Vyškovem ve druhé polovině dubna se střílelo. Lupiči tehdy zastavili provoz na dálnici, cílem byla dodávka přepravující peníze. Policie hledá dva důležité svědky, uvedl v pondělí na policejním webu mluvčí Pavel Šváb. „Můžeme potvrdit, že při zastavení dodávky převážející peníze došlo ke střelbě,“ uvedl.

Vyškov Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

U přepadení na dálnici se střílelo, policie hledá dva svědky. | Foto: Policie ČR | Zdroj: Policie ČR

Dodal, že nikdo nebyl zraněn a nebyl ani odcizen přepravovaný náklad. Přepadení se stalo v noci na 22. dubna.

Kriminalisté už podle mluvčího vyslechli většinu svědků. „Chybí jim však ztotožnit a vyslechnout osádku menšího vozidla, zřejmě Fiat Punto či Ford Fiesta, která mohla mít dobrý výhled na průběh přepadení. Auto s moravskoslezskou registrační značkou řídil muž, na místě spolujezdce seděla žena,“ uvedl mluvčí. Policie zveřejnila identikity obou svědků, informace k jejich totožnosti přijme na lince 158.

Loupežné přepadení se odehrálo na dálnici D46 za Vyškovem ve směru na Olomouc v noci na 22. dubna. Spolupachatelé pravděpodobně zastavili provoz na dálnici tak, aby loupežné přepadení o 200 metrů dál bylo bez očitých svědků.

Samotné přepadení se stalo kolem 1 hodiny ráno, dálnice ale byla kvůli vyšetřování na místě události uzavřená asi osm hodin.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme