Kanada 4:1 Česko

Přepadení, při kterém zmizelo 27 milionů, bylo fingované

Severomoravští policisté objasnili přepadení osádky bezpečnostní agentury, při kterém zmizelo přes 27 milionů korun. Ukázalo se, že jde o fingovaný zločin. Pachateli jsou dva pracovníci firmy Securitas, která převážela peníze do bankomatu ve Frenštátě pod Radhoštěm. Soudce má dnes rozhodnout o jejich vzetí do vazby.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

policejní zásah | Foto: Jan Rosenauer

Vystrašený řidič spoutaný v lese, v očích nastříkaný slzný plyn - takový pohled se naskytl náhodným kolemjdoucím, když "přepadeného" řidiče osádky bezpečnostní agentury objevili. Z oběti se ale vyklubal jeden z pachatelů. Jeho komplic - také zaměstnanec firmy Securitas - už s lupem odjížděl pryč.

Jak upřesňuje kriminalista Karel Trčka, peníze si schovali do pronajaté garáže v Klimkovicích. "Je to jeden z nejojedinělejších případů, kdy byly peníze zajištěny. Já nepamatuji v novodobé historii kriminalistiky, že by (policisté) zajistili peníze z tak velkých loupeží, byť ty loupeže byly mnohem větší, ale peníze se dodneška nenašly."

Policista Vilém Vaculík dodává, že obvinění finance potřebovali pro svůj nákladný život. Podle kriminalistů měl každý z nich několik milenek a chtěli žít na vysoké noze. "Za vším je třeba hledat ženské a prakticky vždy se ty peníze cpou do ženských, že."

Jedna z milenek obviněných se však podřekla - řekla známým, že její přítel vyhrál první cenu ve Sportce. Kriminalisté si však u sázkové kanceláře ověřili, že to není pravda.

Marika Táborská, Andrea Brtníková Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme