Přepadení, při kterém zmizelo 27 milionů, bylo fingované

Severomoravští policisté objasnili přepadení osádky bezpečnostní agentury, při kterém zmizelo přes 27 milionů korun. Ukázalo se, že jde o fingovaný zločin. Pachateli jsou dva pracovníci firmy Securitas, která převážela peníze do bankomatu ve Frenštátě pod Radhoštěm. Soudce má dnes rozhodnout o jejich vzetí do vazby.

Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

policejní zásah | Foto: Jan Rosenauer

Vystrašený řidič spoutaný v lese, v očích nastříkaný slzný plyn - takový pohled se naskytl náhodným kolemjdoucím, když "přepadeného" řidiče osádky bezpečnostní agentury objevili. Z oběti se ale vyklubal jeden z pachatelů. Jeho komplic - také zaměstnanec firmy Securitas - už s lupem odjížděl pryč.

Jak upřesňuje kriminalista Karel Trčka, peníze si schovali do pronajaté garáže v Klimkovicích. "Je to jeden z nejojedinělejších případů, kdy byly peníze zajištěny. Já nepamatuji v novodobé historii kriminalistiky, že by (policisté) zajistili peníze z tak velkých loupeží, byť ty loupeže byly mnohem větší, ale peníze se dodneška nenašly."

Policista Vilém Vaculík dodává, že obvinění finance potřebovali pro svůj nákladný život. Podle kriminalistů měl každý z nich několik milenek a chtěli žít na vysoké noze. "Za vším je třeba hledat ženské a prakticky vždy se ty peníze cpou do ženských, že."

Jedna z milenek obviněných se však podřekla - řekla známým, že její přítel vyhrál první cenu ve Sportce. Kriminalisté si však u sázkové kanceláře ověřili, že to není pravda.

Marika Táborská, Andrea Čánová Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na Google+ Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme