Recidivista na Přerovsku ujížděl před policií v kradeném taxíku, zastavily ho zátarasy na Slovensku

Se zbraní v ruce přepadl v Hranicích na Přerovsku čtyřiačtyřicetiletý muž taxikáře. Donutil jej vydat peníze i auto, se kterým poté uprchl. Na Břeclavsku naboural do dvou policejních aut, nikdo nebyl zraněn. Policisté jej poté zhruba 50 kilometrů pronásledovali přes česko-slovenské hranice. Zastavily ho až zátarasy a varovný výstřel na dálnici D2 u Malacek, řekl v pátek novinářům náměstek olomouckého krajského policejního ředitele Radovan Vojta.

Olomouc Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Přepadení taxikáře se muži z Novojičínska nevyplatilo, policisté ho dopadli po 50 kilometrech. (Ilustrační foto) | Foto: Lexi Ruskell | Zdroj: Fotobanka Unsplash

Loupež se odehrála ve středu kolem 15.00, recidivista byl dopaden na Slovensku ve 21.00. Policisté o incidentu informovali v pátek. „Podezřelý si objednal taxi, taxikář ho dovezl na nádraží do Hranic. Při placení jej však začal muž ohrožovat zbraní, donutil jej vydat několik tisíc korun a vozidlo taxi. Celková škoda přesahuje 100 tisíc korun,“ uvedl Vojta.

Lupič se poté vydal s vozem na Olomoucko, kde natankoval u jedné z čerpacích stanic a bez placení ujel. Policistům se však již mezitím podařila zjistit jeho totožnost, muže prozradilo jeho tetování a výška, ale také informace z místa, odkud si taxi přivolal.

Čeští piloti převáželi kokain z Jižní Ameriky do Evropy. Zatkli je v rámci mezinárodní operace

Číst článek

Pátrání pak bylo vyhlášeno po celé republice, vzápětí bylo vozidlo objeveno na Břeclavsku. „Policisté chtěli odcizené vozidlo zastavit, pachatel však na jejich výzvu nereagoval, začal ujíždět a najel přitom do dvou policejních aut,“ popsal náměstek. Škoda byla vyčíslena na několik desítek tisíc korun.

Muž poté vjel na dálnici a zamířil na Slovensko. Tam již byli zalarmováni slovenští policisté, na dálnici D2 u Malacek postavili zátarasy a pro výstrahu vystřelili. „V rámci přeshraničního pronásledování ve spolupráci se slovenskými kolegy jsme pachatele za pomoci donucovacích prostředků zadrželi,“ doplnil náměstek ředitele.

Muž z Novojičínska, který má za sebou trestní minulost, je nyní ve vydávací vazbě. Kromě loupežného přepadení mu hrozí obvinění i za majetkovou trestnou činnost na Olomoucku a za útok na veřejného činitele se zbraní, kterého se dopustil při najetí do policejních aut na Břeclavsku.

Ohrožen je sazbou až deseti let vězení. Pokud bude podle Radovana Vojty souhlasit s vydáním, bude zpět v rukou českých policistů do deseti dnů. V opačném případě bude důvody vydání zkoumat slovenská justice.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme