Policie žádá svědky rvačky na náměstí V Kojetíně o pomoc, bojovalo se teleskopickými tyčemi i sekerou

S žádostí o pomoc se obracejí policisté v souvislosti s páteční rvačkou na náměstí v Kojetíně na Přerovsku na případné svědky incidentu. Žádají je především o fotografie či videa, které potyčku zaznamenaly. Utkaly se při ní dvě skupiny místních, použity byly přitom teleskopické tyče, obušky, sekera i plynová pistole.

Přerov Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Policie již dříve uvedla, že skupina pěti mužů nejprve za pomoci kovových tyčí, sekery a teleskopického obušku poškodila vozidlo Škoda Octavia. | Foto: Horáková Alena | Zdroj: ČTK

Policisté incident vyšetřují pro podezření ze tří trestných činů, dosud nebyl nikdo obviněn, řekla v pátek mluvčí přerovské policie Miluše Zajícová.

Mladíkovi hrozí za ‚žert‘ o vystřílení školy půl roku vězení. Čelí obvinění z nebezpečného vyhrožování

Číst článek

Rvačka se odehrála v pátek 7. června v Kojetíně na Masarykově náměstí od 20.30 do 20.50. „Na případu a jeho řádném objasnění policisté intenzivně pracují. Vzhledem k tomu, že potřebujeme získat co nejvíce informací a materiálu k útoku, který se v Kojetíně odehrál, obracíme se s žádostí o pomoc na širokou veřejnost,“ uvedla mluvčí.

Policisté žádají případné svědky, kteří se nacházeli na místě incidentu a pořídili si záznam na mobilní telefon nebo fotografie události, aby je kriminalistům poskytli a zaslali. „Tyto pořízené záznamy nám mohou významně pomoci s rychlejším objasněním případu a usvědčením viníků,“ doplnila mluvčí. Nahrávky lze předat formou uložení videa ve formátu MP4 na adresu video158@email.cz, případně je možné uložit soubor na veřejné úložiště a do adresy video158@email.cz vložit odkaz na adresu úložiště, doplnila mluvčí.

Válka skupin

Policie již dříve uvedla, že skupina pěti mužů nejprve za pomoci kovových tyčí, sekery a teleskopického obušku poškodila vozidlo Škoda Octavia tím, že mu rozbili okna, urazili zpětná zrcátka, promáčkli dveře a rozbili přední a zadní světla. Útočníci poté napadli třicetiletého muže, kterého nejméně dvakrát udeřili kovovou tyčí do hlavy a zblízka na něj dvakrát vystřelili z plynové pistole. Zranění utrpěl podle policie i další, o dva roky mladší muž. Agresivní skupina také slovně urážela a vyhrožovala obyvatelům jednoho z domů.

Případ policisté vyšetřují jako trestné činy výtržnictví, poškození cizí věci a pokus těžkého ublížení na zdraví z nedbalosti. Na vozidle podle Zajícové vznikla škoda předběžně za 30 000 korun. Podle starosty Kojetína Leoše Ptáčka se do incidentu zapojily dvě skupiny romských obyvatel.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme