Při nárazu vlaku na nádraží v Přerově se zranilo 15 lidí. Strojvedoucímu se udělalo nevolno

Na nádraží v Přerově kvůli indispozici strojvedoucího narazil v pondělí ráno vlak Leo Express do nárazníků na konci tratě. Při nárazu popadali ve vozech lidé. Zraněno bylo 15 cestujících a dva stevardi. Ve většině případů šlo o lehčí zranění, dva cestující odvezli záchranáři do olomoucké nemocnice. Podle policie je škoda odhodována na 20 milionů korun. Okolnosti nehody inspektoři stále vyšetřují na místě.

Přerov (Aktualizováno: 11:59 5. 6. 2017) Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Vlak společnosti Leo Express (ilustrační foto) | Foto: Tomáš Medek

Nehoda se stala krátce před šestou ráno na 1. nástupišti, kdy na přerovské nádraží přijížděl vlak Leo Express jedoucí ze Starého Města u Uherského Hradiště. V Přerově měl vlak končit.

„Vlak projel návěstidlo zakazující jízdu a následně se srazil se zarážedlem kusé koleje. V důsledku srážky bylo podle informací Drážní inspekce zraněno 17 osob, z toho 15 cestujících a dva stevardi. Celková škoda byla doposud odhadnuta na 20 milionů korun. Jde především o škodu na vlaku, škoda na trati ještě zřejmě není vyčíslena. Šetření pokračuje," uvedl mluvčí Drážní inspekce Martin Drápal.

Podle mluvčího záchranné služby a hasičů Zdeňka Hošáka se strojvedoucímu, který dojížděl vlakem na nádraží, udělalo nevolno. Je jedním ze zraněných, uvedl mluvčí. Informaci o indispozici strojvedoucího uvedla také policie.

„Podle prvotních informací se strojvedoucímu vlakové soupravy soukromé společnosti udělalo nevolno a zatáhl za brzdu, což způsobilo prudké brzdění celé soupravy. Vlak narazil do nárazníků betonové zarážky," popsala přerovská policejní mluvčí Miluše Zajícová. Doplnila, že provoz na nádraží nebyl omezen. Dechová zkouška u strojvedoucího byla negativní. „Případem se nyní zabývají kriminalisté," dodala mluvčí.

Při prudkém nárazu popadali ve vozech vlaku cestující. Záchranáři na místě ošetřili dohromady 15 lidí. „Kromě dvou lidí byli všichni převezeni do přerovské nemocnice. Většinou šlo o lehká zranění, měli jsme však i podezření na zranění čelisti a jedno středně těžké poranění nohy," doplnil Hošák.

Na místě hasiči zasahovali také se speciálním zdravotnickým přívěsem.

Kvůli chybějící soupravě musel Leo Express zrušit některé dnešní spoje, šlo o odjezdy z Prahy do Bohumína v 11.13 a 15.13 a spoj z Bohumína do Prahy s odjezdem v 10.55. Od úterý do odvolání budou dočasně zrušeny i některé další spoje.

Cestující o situaci dopravce informoval prostřednictvím e-mailu, webových stránek společnosti, ale i prostřednictvím SMS zpráv a sociálních sítí. Cestující mohou také požádat o kompenzací zrušených spojů.

ČTK Sdílet na Facebooku Sdílet na Twitteru Sdílet na LinkedIn Tisknout Kopírovat url adresu Zkrácená adresa Zavřít

Nejčtenější

Nejnovější články

Aktuální témata

Doporučujeme